Aktualności

 Zapraszam do wypożycznia nowosci wydawniczych zakupionych  w kwietniu,maju,czerwcu,lipcu,we wrzesniu,listopadzie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeżowie Sudeckim  2022 roku.  

Kordel Magdalena-''Bo nadal cię kocham''- jest jak swiatło rozjasniające zimowe noce,to opowiesć ,która ogrzewa zmarznięte serce i niesie wiarę w siłę prawdziwych uczuć.

Kordel Magdalena - ''Zagubiony anioł''-to pełna ciepła historia o tym,że  cuda,te małe i te nieco większe,mogą nam się zdarzyć każdego dnia, aszczesciem warto sie dzielić nie tylko od swiąt.

Olejnik Agnieszka- ''Już nie czekam'' -powiesc niczym w wielobarwnym gobelinie,snują sie i plączą nitki ludzkich losów,tworząc historię wzlotów i upadków,miłosci i zdrad,usmiechu i łez- po prostu życie.

Kordel Mgdalena - ''Okno z widokiem''-W Malowniczem przeszłosć miesza się  z terażniejszoscią,a skrywane od lat sekrety rodzinne wychodza na jaw.

Michalak Katarzyna - ''Była sobie miłosc''-Ta książka to barwny witraż odwagi i miłosci.Dostajesz w życiu to o co masz odwagę zawalczyć.

Karpińska Anna - '' Jestem twoją córką'' -Czy Weronika,córka z prawego łoża,

i Dobrosława,ta druga,nieoczekiwanie powołana do spadku,odnajdą sie w tej sytuacji.Czy zaakceptują przeszłosć i odkryją drogę do porozumienia.

 

 Karpińska Anna - '' Przekonaj mnie,że to ty'' -Poruszająca opowiesć o życiu dwóch najbliższych sobie kobiet,które aby się zrozumieć,muszą pokonać długą drogę

Krawczyk Agnieszka- ''Wybory serca'' -Wzruszająca opowiesć o poszukiwaniu prawdziwej miłosci i odnajdowaniu swojego miejsca na ziemi.

Zawadzka Nina - '' Dziweczyna lotnika'' - W 1937 roku Iza i Janek zakochują się w sobie.Niestety niedług opotem wybucha wojna,która sprawia,że ich plany obracają się w gruzy.Janek angażuje się w wali powietrzne i traci kontakt z ukochaną.

Michalak Ktarzyna - ''Piastunka róż'' -Opowiesć o magicznym ogrodzie i jego opiekunce.Są takie wspomnienia,które kradną życie,ją uratowała róża.

Mirek Krystyna - '' Miłosć,kłamstwa i sekrety.''Pełna zwrotów akcji komedia o  miłosci,którą nie tak prosto znależć.

Dworak Monika - '' Znikniesz bez  sladu''.Dwoje nieznajomych sobie ludzi i jedno zdjęcie,które bezpowrotnie zmieni ich życie.

Formella Ewa -  '' Listy do Duszki.'' - Stefania i Heinrich zakochują się w sobie,jednak niewinna miłosć tych dwojga musi niestety pozostać tajemnicą.Stefania jest córką Polaka i Żydówki,a Heinrich niemcem.

Greń Hanna - '' Jak kamień w wodę.''To obyczajowo-kryminalna opowiesć o tym jak krztwdzące bywa ocenianie po pozorach.I jak łatwo dać się zaslepić emocjami.

Slotała Ewelina- ''Żony Konstancina.'' Żeby mieszkać w tym snobistycznym raju,trzeba jednak spełniać kilka warunków.Najważniejszym z nich jest liczba zer na koncie.

Kaczmarczyk Igor-  '' Islamskie Fatum.'' Polski żołnierz który w 2001 roku wyjechał na misję do Afganistanu,poznaje w ekstremalnych warunkach piękna Faridę.Decyduje się na mieszany chrzescijańsko-muzułmański związek.Rodzina panny młodej nie jest zachwycona tym wyborem.

Hannah Kristin-  '' Wysnione szczęscie.'' Pełna ciepła opowiesć,która podnosi na duchu i pozwala uwierzyć,że warto marzyć.

Hannah Kristin - ''Cudowna moc miłosci.'' -Mikaela,piękna żona doktora  Campbella, doznaje urazu głowy podczas jazdy konnej i zapada w spiączkę.

Lekarze nie dają jej szans na przeżycie,ale mąż nie przyjmuje gorzkiej prawdy

do wiadomosci.

Trope Nicole- '' Przybrana córka.'' - Trzyletnia Millie Everleigh znika w rzeski zimowy dzień i nic nie jest takie,jak sie wydaje...Takiego telefonu boi sie każda matka.

Kruk Olga- '' Grzechy mojej siostry'' - Thriller psychologiczny o tym jak rodzi sie zło.Wstrząsająca i bolesna historia,która na długo pozostaje w pamięci mocne zakończenie.

Stasiuk Andrzej- '' Wschód.'' -Podróż we wspomnienia,do obrazów z dzieciństwa spędzonego u dziadków na Podlasiu.

Wolwowicz Katarzyna - '' Niewinne ofiary.'' Jelenia Górą wstrząsają makabryczne wiadomosci-w pobliskim lesie odnaleziono ciała dwojga dzieci.

Seria kryminalna z komisarz Olgą Balicką.

Gortych Sławek- '' Schronisko króre przestało istnieć.''Seria powiesci poswięconych Karkonoszom.To trzymające w napięciu i naznaczone rodzinnymi sekretami kryminały

Mróz Remigiusz- '' Zpierwszej piłki.'' -Wszystko skończyłosię,gdy trener i piętnastu piłkarzy zginęło w tragicznym wypadku.Teraz klub,pozbawionywiększosci kadry,znalazl się na skaraju przepasci.

Bonda Katarzyna- '' Owłos .'' -Nowa seria z detektywem Jakubem Sobieskim.W Lesie Kabackim zamordowano dwie młodziutkie dziewczyny.Policja od dawna nie widziała tak zbezczeszczonych zwłok.

Bonda Katarzyna - '' Ze złosci.'' - Pojedynek najlepszych przyjaciółek,wielkie pieniądze,hazard i ciemne interesy.Detektyw Jakub Sobieski wkracza w ten swiat jak nieproszony gosć.

Bonda Katarzyna- '' Zimna sprawa.'' - W podziemiach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja odkrywa zwłoki kobiety i trójkii dzieci.Przerażające sledztwo w jakim Hubert Meyer brał udział.

Bonda Katarzyna - '' Kobieta w walizce.'' - Prowokacja,bezmyslosć czt choroba zabawa psychopaty.Spokojna okolica bywa zdradliwa.

 Majcher Magdalena- '' Małe zbrodnie.'' - Wstrzasająca powiesć. W małej miejscowosci na Mazowszu policja zbajduje szczątki noworodka.Wkrotce okazuje się,że dzieciecych szkieletów jest więcej,a Lidia Gładocha,domniemana matka dzieci,zapada się pod ziemię.Sledztwo prowadzi

doswiadczony prokurator Sławomir Rybus.

Hausmann Romy - '' Ukochane dziecko .'' -Ten thriller zaczyna się.Ukryty w lesie szałas z zabitymi oknami.Życie Leny i dwojga jej dzieci toczy się wedle scisle okreslonych zasadach,wyznaczonych przez porywacza.

Cussler Clive - '' Gray Ghost.''-Jakie tajemnice skrywa Gray Ghost,bezcenny zagininy prototyp roll-royca,czy jest kluczem do rozwiazania zagadki skradzionego skarbu.

Carter Chris - '' Krucyfiks.'' Mroczny i niepokojący thriller,który wbija w fotel i nie pozwala zasnąć.

Peares Sarah- '' Sanatorium.'' -Klimatyczna opowiesc o policjantce,która podczas pobytu w górskim hotelu musi zmierzyc się z mordercą...i własną przeszłoscią.

 

23.01.2023 roku .Radosne kolędy zabrzmiały w Gminnej Bibliotece Publicznej

w Jeżowie Sudecki.Wspólnie z Kołem Gospodyń i czytelnikami,panie spiewały tradycyjne kolędy i piesni bożonarodzeniowe.Kolędowanie odbyło sie w miłej

i pełnej usmiechu atmosferze,i słodkim poczestunku.

Dzieci pieciolatki z grupy   ''SŁONECZKO'' odwiedziły 24.01.2023 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Jeżowei Sudeckim.Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić aby stać się czytelnikiem,oraz jak należy się w niej zachować.Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika,oraz poznały zasady wypożyczania książek.W trakcie pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki,oraz kolorowały obrazki z postaciami z bajek.Głosne czytanie bajek,wspólna zabawa,kratywne spędzenie czasu mają na celu przede wszystkim pokazanie dzieciom biblioteki jako  miejsca,przyjaznego,kolorowego,bezpiecznego.

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych w listopadzie  2022 roku przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

 

 Sabina  Waszut

 „ Ogrody na popiołach ”- to powieść o ludziach, których skazano na niewyobrażalne cierpienia z powodu narodowości, wyznania, języka,a najczęściej bez żadnego powodu. To opowieść o tuszowanej latami tragedii, która dotknęła Ślązaków, wzbudzając poczucie ogromnej niesprawiedliwości.

 

 Magdalena Majcher

  „ Mocna więź ” – Ania była kobietą jakich wiele, a zarazem wiodła idealne wręcz życie. Szczęście znalazła u boku męża, z którym wychowywała córeczkę. Zawsze ceniła sobie rodzinę i stanowiła ona dla niej jedną z najbardziej istotnych wartości. Gdy Ania ginie bez śladu, jej bliscy robią wszystko, by ją odnaleźć. Mąż, który twierdzi, że kobieta opuściła dom po wyjątkowo gwałtownej kłótni, uważa, że postanowiła ułożyć sobie życie w jakimś odległym miejscu.

 

Anna Bichalska  

 „ Ogród Anastazji”. – Milena próbuje stanąć na nogi po bolesnej stracie i przeprowadza się z córeczką do domu bliskiej jej kiedyś Hortensji. Na jej drodze staje Adam, siostrzeniec Hortensji, z którym los zetknął ją przed laty. Teraz oboje mają za sobą trudne doświadczenia i inaczej patrzą na świat.

 

Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wszystko wina kota” – Lidka to trzydziestoparoletnia kobieta zamieszkująca peryferia Wrocławia. Jest autorką bestsellerowych powieści. Żyje na uboczu literackiego świata, czas woli spędzać na spotkaniach z najbliższymi przyjaciółmi oraz na pisaniu. Autorkę męczy pewien internauta, który czyta i recenzuje każdą jej kolejną książkę, jednak nie są to pozytywne komentarze. Miarka się przebrała. Pisarka postanawia poradzić sobie z tą sytuacją. I jeszcze ten przystojny sąsiad?

 

 Kasia Bulicz-Kasprzak

„Uzasadnione wątpliwości”- Skończyło się lato, w ogrodach zakwitają zimowity. Lecz choć w powietrzu czuje się jesienny chłód, serca kobiet z Różanej pełne są gorących emocji.
Maria, zakosztowawszy wolności, nie chce wracać do domu matki i po raz pierwszy w życiu zdobywa się na odwagę, by realizować swoje pragnienia. Karolina, którą przerosła rola samotnej matki, zaczyna rozumieć, że decyzje, jakie podjęła, wiążą się z określonymi konsekwencjami. Teresa, przyjmując od losu to, co odrzuciła Maria, być może zdobędzie szczęście, a przynajmniej zyska życiową stabilizację. Agata powtarza sobie, że bardzo kocha męża, lecz jakoś trudno jej przyjąć jego przeprosiny. Sylwia powinna wspierać nieszczęśliwie zakochaną córkę, ale nie może myśleć o złamanym sercu Julki, bo ma większy problem – pilnie poszukuje ojca dla swojego drugiego dziecka.

 

 Mario Escobar

 Bibliotekarka z Saint- Malo” –jest intrygującą historią osadzoną w czasach II wojny światowej. Życie Jocelyn Ferrec, tytułowej bibliotekarki,  nie zostało usłane różami. Kobieta straciła rodziców, a w dniu jej ślubu rozpętała się wojna. Choć była przekonana, że wreszcie zazna odrobiny spokoju u boku ukochanego, ten został wezwany na front. Jedynym, co jej pozostało, były książki. Tymczasem i dla nich nastały bardzo niebezpieczne czasy.

 

Jojo Moyes  

Kolory pawich piór” –Akcja powieści toczy się na dwóch planach czasowych, a narracja jest prowadzona na przemian w pierwszej i trzeciej osobie. Sprzyja to nakreślaniu wewnętrznych rozterek głównych bohaterów. Autorka zadbała o stworzenie zróżnicowanych charakterologicznie postaci.

 

 Danielle Steel

Szczęśliwe liczby  ” Eileen nie marzyła o innym życiu. Kochający mąż, udane dzieci i piękny dom - jej miejsce na świecie. Nie chciała niczego więcej - miała wszystko.Pewnego dnia Eileen odkrywa, że nie jest jedyną kobietą w życiu swojego męża. Jej rywalka, Olivia, jest młodsza, ładniejsza i ma przed sobą wspaniałą przyszłość. Załamana Eileen nie wierzy już, że w życiu czeka ją cokolwiek dobrego. Tymczasem Olivia ma inne zmartwienia. Codziennie musi walczyć o niezależność ze swoją matką i babką, uznanymi artystkami. I prawie zawsze przegrywa.

 

Rafał Bielski, Łukasz Orbitowski, Remigiusz Mróz, Jakub Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Wojciech Chmielarz, Olga Rudnicka, Katarzyna Puzyńska, Marta Guzowska, Magdalena Knedler, Bartosz Szczygielski, Ryszard Ćwirlej,Robert Małecki, Małgorzata Rogala, Marta Matyszczak, Tomasz Sekielski

  „Zabójczy pocisk ”- Zbiór opowieści kryminalnych o różnych rodzajach zbrodni. I choć każda z nich mówi o konkretnym czasie i miejscu, dopowiada też kilka zdań prawdy o nas jako grzesznym i upadłym gatunku. Zapraszamy na upiorną podróż w głąb ludzkiej psychiki...

 

Ryszard Ćwirlej

 „ Upiory spacerują nad Wartą ” – Lato 1985 roku. Na brzegu przepływającej przez Poznań Warty dwaj wędkarze dokonują makabrycznego odkrycia. Wydobywają z wody zwłoki młodej kobiety. Ktoś obciął jej głowę. Kilka godzin później pracownik barki piaskarskiej wyławia z wody foliową reklamówkę. Z przerażeniem odkrywa, że wewnątrz jest głowa kobiety. Szybko okazuje się, że milicja staje przed podwójnym wyzwaniem, bo znaleziona głowa nie pasuje do wyłowionego z rzeki ciała.

 

  Link Charlotte

  „Obserwator ”- Samson obserwuje życie zupełnie sobie obcych kobiet. Identyfikuje się z nimi i chce wiedzieć o nich wszystko. Może dlatego, że jego własne życie składało się
dotychczas tylko z niepowodzeń i odrzucenia?Wie też doskonale, co dzieje się u jego sąsiadów, w dodatku sporządza dokładne notatki na ten temat. Samson to
singiel, samotnik i dziwak – bezrobotny i nieszczęśliwy. Szary, zwykły człowiek, który nie rzuca się w oczy. Nawet po rozmowie z nim trudno go zapamiętać. Z dala, ale pełen oddania, kocha piękną Gillian Ward. Potajemnie bierze udział w jej perfekcyjnym życiu. A jej życie to przystojny mąż, urocza córeczka, dobrze prosperująca firma. Przynajmniej pozornie, bo Samson nagle odkrywa, że to tylko fasada. Że w życiu tej kobiety nic nie jest takie, jak mu się wydawało. W tym samym czasie seria okrutnych morderstw wstrząsa Londynem. Ofiary to samotne, starsze kobiety. Zamordowane w okrutny, wyjątkowo brutalny sposób. Policja szuka psychopaty. Mężczyzny, który nienawidzi kobiet.

 „Echo winy ”-
W pobliżu skalistej wyspy Skye tonie jacht niemieckiego małżeństwa, Livii i Nathana Moore. Rozbitkowie uchodzą z życiem, ale tracą cały dobytek. Ocalałym z katastrofy oferują gościnę angielski bankier Frederic Quentin i jego żona Virginia, zabierając gości do małego miasteczka w Norfolk, na skraju którego mają posiadłość. Wraz z pojawieniem się tajemniczej pary cudzoziemców z miasteczka zaczynają nagle znikać małe dziewczynki, które policja odnajduje po czasie martwe i zgwałcone. Na mieszkańców pada strach. Ale do Virginii, matki kilkuletniej dziewczynki, wydaje się nie docierać groza sytuacji i niebezpieczeństwo czyhające na jej córeczkę. Całą jej uwagę pochłania Nathan, którym jest coraz to bardziej zafascynowana...

 

Zakupione zostały  poradniki książki dla dzieci .

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych w październiku  2022roku do Biblioteki w Dziwiszowie:

Magdalena Witkiewicz

 „Pierwsza na liście  ”-Czy potrafiłabyś wybaczyć wszystko najbliższej przyjaciółce? Mimo tego, że zabrała Tobie to, co kochałaś najbardziej? A gdyby jej wybór okazał się błędem?

 Uwierz w mikołaja ”-Agnieszka pragnie spędzić Wigilię z babcią, ale ta ma zupełnie inne plany. Nie godząc się z tym, Agnieszka jedzie do domu babci położonego w samym środku lasu. Jednak jej tam nie zastaje. Jedna śnieżna noc powoduje, że droga do cywilizacji zostaje odcięta, na dodatek przez zaspy brnie do niej święty Mikołaj.

 

Anna Karpińska

„ Szukając przystani ” Tom I Rodzinne roszady  -Wanda nareszcie będzie mogła zrealizować swoje marzenia. Emerytura to miał być jej czas. Jednak los ma w stosunku do niej inne plany. Zamiast podróży i smakowania życia, stawia przed nią szereg nieoczekiwanych obowiązków i trudności. Zostaje sama z maleńką wnuczką. A do tego musi jeszcze przejąć po mężu prowadzenie restauracji i zaplanowane życie ułożyć sobie od nowa. Dopiero na emeryturze zostaje wystawiona na próbę…

 „ Bezpieczny port  ” Tom II Rodzinne roszady -Kiedy Wanda i jej maleńka wnuczka Pola zostają same, sytuacja młodej emerytki się komplikuje. Rozstaje się ze wspólnikiem Wiktorem i wynajmuje restaurację. Jakby tego było mało, kiedy sama potrzebuje pomocy, najbliżsi tylko w niej widzą swoje wsparcie.

 

Anna Bichalska

Dom po drugiej stronie jeziora  ” – Rok 1928. Do willi nad jeziorem w Błękitnych Brzegach przyjeżdża Maria, która ma objąć posadę guwernantki dwóch sióstr – Matyldy i starszej Adeli. Ale Maria ma także inny, ukryty cel. Chce rozwikłać pewną zagadkę z przeszłości. Nie wie jednak, że może okazać się to niebezpieczne. Nie tylko dla niej samej

 

 Renata Kosin

„Dzwonki, gwiazdki i słomki” – Święta Bożego Narodzenia ze staropolskimi tradycjami, przepełnione ciepłem rodzinnego ogniska to marzenie Matyldy - dwudziestokilkuletniej singielki mieszkającej w Warszawie. Do zrealizowania swego planu używa podstępu - wprasza się do koleżanki z pracy - Halszki, pochodzącej z podlaskiej prowincji. Wyjazd ten jednak niespodziewanie odmieni życie Matyldy. "Dzwonki, gwiazdki i słomki" autorstwa Renaty Kosin odzwierciedla niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia w podlaskiej wsi, a także ukazuje, jak ten wyjazd diametralnie zmieni życie głównej bohaterki.

 

Paula Er

Kształt dźwięku ” –Nie wahaj się żyć tak, jak gra melodia twojej duszy. Maria to zbliżająca się do czterdziestki kobieta sukcesu, która wraz z mężem prowadzi modny antykwariat. Ich wspólne życie, na pozór szczęśliwe i spokojne, mąci jednak nieustannie powracająca myśl o braku dziecka. Oboje czują się coraz bardziej sfrustrowani i zniechęceni, a kłótnie i wzajemne pretensje wciąż przybierają na sile. Pewnego wieczora, po kolejnej ostrej wymianie zdań, Maria udaje się na samotny spacer i słyszy muzykę, która prowadzi ją do starego, opuszczonego domu. To właśnie tam poznaje Jakuba, młodszego o trzynaście lat, zagubionego mężczyznę, starającego się w nostalgicznych dźwiękach pianina ukryć rodzinne sekrety... Dokąd doprowadzi ich obojga tragiczna historia sprzed lat?

Wolność jaskółki ”-Wie o tym Marek, przykładny ojciec rodziny, prezes poważnej firmy, dręczyciel i kat swojej żony. Trudno jest jednak w nieskończoność zachowywać pozory szczęścia, zwłaszcza kiedy ofiara się buntuje i zaczyna dostrzegać, że istnieje świat poza więzieniem, którym okazał się wymarzony dom, że istnieją uczucia inne niż strach, nienawiść i upokorzenie. I że nie każdy mężczyzna jest potworem ukrytym w ludzkiej skórze.

 

Sabina Waszut

Podróż za horyzont ” tom I Emigranci -Jest rok 1902, kiedy niepiśmienny chłop Włodek Gajda słyszy w pobliskiej, galicyjskiej karczmie opowieść miejscowego nauczyciela o pięknej, mlekiem i miodem płynącej Brazylii. Historia ta porusza go tak bardzo, że ten kraj Ameryki Południowej staje się jego nową fascynacją, przez co postanawia kompletnie zmienić swoje życie ? wraz z żoną Hanną i trójką dzieci opuszcza ubogą wieś i wyrusza za rozległy ocean. Gorliwie wierzą, że ten skrawek globu jest ich ziemią obiecaną, ofiarowaną Polakom przez Matkę Boską, gdzie ma ich czekać dobre dostatnie życie.

Listy z czarnych miast ” tom II Emigranci  –Na początku XX wieku obietnice lepszego życia zawiodły górniczą rodzinę Bednarzy ze Śląska do Westfalii. Teraz wracają, aby zagłosować w plebiscycie. Głęboko wierzą, że ich ukochana ziemia zostanie przyłączona do Polski. Losy rodziny splatają się z burzliwą historią Górnego Śląska, a marzenia o spokojnym życiu okazują się mrzonką. Po trzecim powstaniu śląskim rodzina wyrusza w kolejną podróż – tym razem do wykrwawionej wojną Francji, która kusi górników obietnicą dobrze płatnej pracy.

 Pod stepowym niebem  ” tom III Emigranci  – Co tym razem spotka rodzinę Olgi ? Sięgnij po książkę "Emigranci. Pod stepowym niebem", przenieś się kilkadziesiąt lat w przeszłość i poznaj historię zdeterminowanych kobiet, które dla swoich bliskich gotowe są poświęcić naprawdę wiele!

 

Lily Graham

Dziecko z Auschwitz ”-to poruszająca opowieść oparta na autentycznych wydarzeniach. Dwie kobiety przyjeżdżają do Auschwitz, by za obozowymi drutami szukać swoich bliskich.

 Katarzyna Puzyńska

Żadanica ” –jest 14. tomem kryminalnej sagi. O Lipowie łączy  w sobie klasyczny kryminał i powieść obyczajową z psychologicznym wątkiem.

 

Camila Ląckberg   

Syrenka ”-W miasteczku w dziwnych okolicznościach znika pewien mężczyzna. Policja nie wie, czy zaginiony przed czymś uciekł, czy może został zamordowany. Odpowiedź pojawia się dopiero po paru miesiącach, gdy przypadkowy spacerowicz odkrywa zwłoki mężczyzny w skutym lodem jeziorze...

 „ Fabrykantka aniołków  ”-Wielkanoc 1974 roku - policjanci otrzymują tajemniczy telefon z  niewielkiej wyspy Valö. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zastają opuszczony dom Elvanderów. Jedyną osobą, którą znajdują, jest roczna dziewczynka Ebba. Co dziwniejsze, stół w jadalni jest świeżo nakryty do wielkanocnego obiadu...

 Zakupione zostały lektury dla szkoły podstawowej, książki  dla dzieci, poradniki zdrowia, książki o roślinach.

 

 

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych we wrześniu   2022 roku do  Biblioteki w Dziwiszowie:

 

 Magdalena Majcher

„Światło które nigdy nie gaśnie  ”-Opowieść o tym, jak łatwo pogubić się w pogoni za pieniędzmi i stracić to, co najcenniejsze.

 „Światło ,które rozjaśnia mrok   ”- to dalsze losy Alicji, którą czytelnicy mieli okazję poznać w powieści "Światło, które nigdy nie gaśnie". Wciągająca historia o poświęceniu, naprawie relacji rodzinnych i wychodzeniu na prostą po wielkich zmianach w życiu inspiruje i wzrusza.

 

Agnieszka Olejnik

„ Dworek w miłosnej ”- Znajdziesz w niej wszystkie tematy, które zdarzają się w normalnym życiu: miłość i zdrada najbliższej osoby, spadek i śmierć. Do tego ciekawe opisy przyrody i bardzo rzeczywiste przedstawienie postaci i wydarzeń sprawiają, że chce się sięgnąć po nią jeszcze raz.

 

Agata Przybyłek

Nie zmienił się tylko blond   ”-Nie zmienił się tylko blond to pełna humoru powieść o kobiecie, która musi na nowo poukładać sobie życie. Urzeknie czytelniczki w każdym wieku, bez względu na to, czy są blondynkami, czy też nie.

 

 Natasza Socha  

„ Zaczarowane  ”-Ta historia wydarzyła się naprawdę. I nadal wydarza, niemal każdego dnia, w różnych miejscach na świecie. Cztery kobiety, które zaufały oszustowi z portalu randkowego. Które dały się zaczarować obcemu mężczyźnie, oddając mu wszystkie oszczędności, a niejednokrotnie zaciągając gigantyczne długi. Ta miłość była bardzo kosztowna. Zabrała nie tylko pieniądze, ale i wiarę w drugiego człowieka. Odarła z marzeń, pewności siebie, godności.

 

 Katarzyna Misiołek  

„ Kryształowe motyle  ”- to wzruszająca powieść, przedstawiająca losy trzech kobiet, bohaterek. Choć ich historie są różne, wszystkie cierpią z powodu utraty dzieci. Jak żyć dalej, w obliczu tak wielkiej tragedii? Kobiety poznają się całkiem przypadkowo, dzięki forum internetowemu.

 

Sabina Waszut

Zielony byfyj ” - kuchenny kredens Zosi Zaleskiej, stoi teraz w nowym mieszkaniu rodziny. Wiatr przegnał już wspomnienia o zimnej izbie w ponurej suterynie. Nastają nowe czasy, gdzie łazienki i chleb na stole pozwalają uwierzyć, że można żyć normalnie. Naznaczeni cierpieniem i wojną ludzie pragną wreszcie doświadczyć szczęścia. Dla jednych oznacza ono wychowywanie dzieci, dla innych, budowę nowego, doskonałego systemu, w którym zabraknie miejsca na indywidualizm.

 

Paula Er

„ Zanim mnie zabijesz  ”-Możesz zmienić fryzurę, ciało i całe życie, ale przed sobą nigdy nie uciekniesz. Od siedemnastu lat Julia skrywa bolesny sekret, który nie pozwala jej normalnie żyć. Chociaż stara się przekonać samą siebie, że uporała się z demonami przeszłości, tak naprawdę nie potrafi się od nich uwolnić. Każdego dnia walczy ze strachem, że mężczyzna, od którego uciekła lata temu, znów stanie na jej drodze.

 „ Wysłuchaj mnie  ”-Aneta uchodzi za spełnioną kobietę, która posiada wszystko, co do szczęścia potrzebne. Wraz z kochającym mężem i uroczym synkiem tworzy zgodną rodzinę, która zamieszkuje piękny dom. Gdy rodzi drugie dziecko, wszystko się jednak zmienia. Z przerażeniem odkrywa, że córka nie budzi w niej żadnych ciepłych uczuć, a jej instynkt macierzyński zupełnie zniknął. Aneta traktuje ją jak zupełnie obcą istotę, koncentrując się na własnym bólu i ogarniającej ją rozpaczy. Depresja poporodowa zaciska wokół niej swoje sidła, sprawiając, że staje się swoim własnym cieniem. Na dodatek spokoju nie daje jej tajemnica sprzed wielu lat. Czy uda jej się pokonać przeciwności losu?

 

Irena Małysa

Więcej niż jedno życie” -to coś więcej niż kryminał. To opowieść o heroizmie, determinacji oraz niezliczonych pokładach wiary i miłości. Irena Małysa stworzyła niezwykle przejmującą i wciągającą historię, która angażuje czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.

 

Charlotte Link

„ Wielbiciel  ”-  W lesie niedaleko małej miejscowości w okolicach Augsburga znaleziono zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Policja i bliscy zamordowanej stoją przed prawdziwą zagadką, gdyż kobieta ta zaginęła bez śladu przed kilkoma laty. Dopiero telefon od jej znajomej z wakacji dostarcza pierwszych wskazówek dla śledztwa...

 „ Ciernista róża ”- Brutalne morderstwo i mroczne tajemnice sprzed lat pogrzebane na idyllicznej angielskiej wyspie.

 

Camila Lackberg

Księżniczka z lodu   ”-Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo.

  „Kamieniarz   ”trzeci tom kryminalnej sagi o Fjällbace niesie ze sobą mnóstwo emocji oraz tajemnic, które sięgają kilkudziesięciu lat wstecz.

  „ Ofiara losu  ”czwarta część kultowej serii Camilli Läckberg, która porwała miliony czytelników. Odkryj tajemnicę, kryjącą się za zagadkowymi śmieciami, które wstrząsają Fjällbacką.

 

Zakupione zostały lektury dla szkoły podstawowej i książki dla dzieci .

 

SPOTKANIE AUTORSKIE

 DNIA 22.09.2022 ODBYŁO SIĘ KOLEJNE SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANETĄ WYBIERALSKĄ , WROCŁAWIANKĄ, ABSOLWENTKĄ KIERUNKÓW HUMANISTYCZNYCH, PRAWNICZYCH I EKONOMICZNYCH UCZELNI WE WROCŁAWIU, WARSZAWIE ŁODZI I KRAKOWIE. PRZEZ WIEKSZOŚĆ ZYCIA ZWIAZNA BYŁA Z RESORTEMSPRAWQ WEWNĘTRZNYCH.

PASJE ARTYSTYCZNE I PODRÓŻNICZE USIŁUJE REALIZOWAĆ JAKO PILOT WYCIECZEK ORAZ NAMIĘTNY BYWALEC POLSKICH SANATORIÓW , RÓWNIEŻ PUBLICZNYCH. LUBI AKWENY ORAZ GÓRY, JAK I NIEKTÓRE DOŁY. OCZYWIŚCIE POZA TYMI SWOIMI.

PRZED RODZINĄ I ZNAJOMYMI ZADEBIUTOWAŁA NIEWYDANĄ JESZCZE POWIEŚCIĄ OBYCZAJOWĄ, STWORZONĄ JAKO PREZENT URODZINOWYDLA PRZYJACIÓŁKI. DRUKIEMUKAZAŁY SIĘ DOTYCHCZAS CZTERY KSIĄZKI, Z ZAŁOŻENIA KOMEDIE OBYCZJOWE: SANATORYJNY ROMANS Z INSPIRACJĄ (2017),POZDRAWIAM Z DEMOLUDA(2018), GARNITUR NA SŁUPIE (2019), KOMU SZNUR WISIELCA (2020), OFFICJUM  JEST NPIĄTĄ, ZARAZEM PIERWSZYM TOMEM TRYLOGII  TAJNE BLIZNY. OCZYM MILCZE OD LAT. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

KARYKATURY PISARZY 

 

 

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych w wrześniu   2022 roku do  Biblioteki w Dziwiszowie:

 - Ilona Gołębiewska

 „ Czas na miłość ”- historia pełna ciepła, nadziei i niezwykłych zrządzeń losu. Czy miłość jest pisana wszystkim? Możliwe, że trzeba tylko dobrze jej poszukać.


- Renata Kosin

  „ Kobierce tkane z pajęczyny ” – W przejmującej kontynuacji serii "Siostry Jutrzenki" Renata Kosin ponownie zabiera w upojną podróż po słowiańskim folklorze i świecie ludzkich emocji!

 

  -Anna Bichalska  

 „ Kufer tajemnic ”. –Magdalena przypadkiem znalazła na strychu swojego domu zakurzony kufer. W środku było kilka przedmiotów oraz list od dawno zmarłej matki kobiety Z treści wynika, że tajemniczy bagaż należał kiedyś do Stefanii, która w tajemniczych okolicznościach zaginęła w 1937 roku. Ale kim ona była? Jak doszło do jej zniknięcia? Czemu w liście nie ma żadnych informacji na jej temat? I co te rzeczy robią w domu Magdaleny?

 

 Ewa Zdunek  

Z pamiętnika zajętej wróżki ” – Emilia ma wreszcie poukładane życie. Wymarzony partner boku, dobrze zapowiadająca się kariera w telewizji w charakterze wróżki,a także poprawne relacje z ojcem sprawiają, że tytułowa bohaterka promienieje szczęściem. Jej sąsiadka i przyjaciółka zarazem, Roksana także odnajduje swoją bratnią duszę w osobie tajemniczego Kazimierza. Sielanka jednak nie trwa długo. Wkrótce okaże się, że każdy coś ukrywa, a rzeczywistość nie jest taka, jak ją malują. Zabawna, pełna ciekawych zwrotów akcji opowieść o lekkim zabarwieniu sensacyjnym.

 

Sabina Waszut

„Bar na starym osiedlu ”-Ola Kies w ciągu jednego, pechowego tygodnia traci pracę i rozstaje się  z partnerem. Te wydarzenia sprawiają, że postanawia przyjąć niespodziewany  spadek po zmarłej, dawno niewidzianej babce.

 

Dobra –Noc ” –  to powieść o izolacji, osamotnieniui niezrozumieniu inności, ale także o toczącej się w połowie XX wieku walce obyczajów i ludowych wierzeń z nowoczesnością.

 

Katarzyna Misiołek

 Ironia losu ” –Marzena wierzy, że wciąż jeszcze ma kontrolę nad swoim sielankowym, od dawna poukładanym życiem. Mąż to jedno, kochanek to zupełnie inna bajka ? tak sobie przynajmniej wmawia. Jednak uwikłana w romans z młodszym mężczyzną, który zajmuje coraz więcej miejsca w jej życiu, dzień po dniu traci dobre relacje z najbliższymi, kłamie, kręci, plączę się...

 „ Już cię kiedyś kochałam ” –Dominika właśnie rozstała się z facetem i niczym polska Bridget Jones spędza trzydzieste szóste urodziny w rodzinnym domu na Kaszubach, wysłuchując lamentów matki na temat swojego staropanieństwa. Biega co prawda na mniej lub bardziej udane randki i stara się być szczęśliwa, ale presja ze strony rodziny, która na siłę chce układać jej życie, coraz bardziej ją przytłacza…

„Serce z kamienia ”-Macierzyństwo nie musi być marzeniem każdej kobiety. Dla niektórych może być smutnym obowiązkiem lub wyzwaniem. Książka Katarzyny Misiołek pokazuje, że brak wsparcia w depresji może doprowadzić do najgorszego...

 

Agnieszka Olejnik  

Ławeczka pod bzem ” –Gdy Iga i Agata wypełniają kupony Lotto, obiecują sobie, że w razie wygranej podzielą się pieniędzmi. I stało się – szczęśliwe liczby przynoszą Idze wysoką wygraną. Iga od razu zaczyna spełniać marzenia

o własnym domu i uroczej ławeczce pod bzem. Ale to przecież nie wystarczy do szczęścia… Czy na pewno chce sama cieszyć się wygraną?

 „A potem przyszła wiosna ”- Życie celebrytów nie zawsze jest usłane płatkami róż. Ciągle bycie w centrum uwagi sprawia, że niezwykle trudno zachować życie prywatne. Doskonale wie o tym Pola Gajda, którą poznajemy w książce To młoda gwiazda, której problemy nie są widoczne na pierwszy rzut oka, gdyż siedzą głęboko w jej głowie. Jak poradzi sobie, gdy paparazzo ujawni coś, czego sama nie chciała wiedzieć?

 „  Szczęście na wagę ” –Czy ludzie, którzy stali się dla siebie obcy, mogą odbudować relacje i zacząć wszystko od nowa.

 

-Agnieszka Krawczyk ,Gabriela Garaś ,Agata Przybyłek, Agnieska Lingas-Łoniewska, Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Agnieszka Lis, Natasza Socha, Joanna Szarańska, Liudia Liszewska, Robert Kornacki

 „ Pierwsza miłość  ” –Autorzy najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyli opowiadania o niezwykłej sile pierwszych zauroczeń ich bohaterowie Ida za głosem serca.

 

Maria Nurowska

  „Dziesięć  godzin”- Małgorzata jest sędzią. Musi zadecydować, czy uwzględnić wniosek prokuratury o aresztowanie Józefa Piniora. Jest z tym sama, na wiele godzin zamknięta w czterech ścianach sali sądowej, ale to niejedna decyzja, którą będzie musiała podjąć. Jej skomplikowane życie rodzinne – śmiertelnie chory mąż, dorastająca córka – zostanie poddane nowej próbie. Nieoczekiwana miłość do mężczyzny stawia ją w sytuacji bez wyjścia.

 

-Jojo  Moyes

 „ Zakazany owoc” -Poruszająca historia, która rozbudzi w Tobie wiele skrajnych emocji. Zobacz, jak bardzo kusi zakazana miłość i jak trudno jej nie ulec, mimo tego, że wszystko krzyczy, by tego nie robić.

 

- Renee Carlino

  „Gdybyś tu był ”-to poruszająca historia o trudnej miłości, która będzie musiała zmierzyć się z niesprawiedliwym losemi prawdziwą tragedią!

 

-Lee Child

 „Zgodnie z planem  ”- Czy i tym razem plany Jacka Reachera pójdą zgodnie z planem?

 

Lucinda Riley

Dziewczyna z Neapolu  "-Włoszka Rosanna Menici postanowiła spisać dla syna pamiętnik, wyjaśniający jak trudna była miłość, która połączyła ją i jego ojca. Poznała Roberta jako piękna, młoda kobieta, podczas występu na rodzinnej uroczystości - to spotkanie na zawsze odmieniło jej życie. Zakochała się w dużo starszym mężczyźnie, a ON doradził jej, aby rozpoczęła naukę śpiewu.

 

Nicholas Sparks

Jedno życzenie”  -Życie Maggie Dawes nigdy nie należało do łatwych. Już w wieku szesnastu lat pojawiły się poważne problemy. Została wysłana do Karoliny Północnej, aby tam oczekiwała narodzin swojego dziecka, które planowała oddać do adopcji. Czy to miał być słuszny wybór? Każdy kieruje się własną moralnością.

 

 

 

Nowosci wydawnicze zakupione doGminnej Biblioteki Publicznej w Jeżowie Sudeckim w 2022roku.

Marcin Margielewski-Porzuciłam Islam muszę odejsć.

Poruszająca,trzymająca w napięciu i niestety prawdziwa historia jednej z wielu kobiet,które za swoje prawo do wolnosci zapłaciły wysoką a czasami najwyższą cenę.

 Katarzyna Michalak -'' Panna z bajki.''

Nic nie jest ważniejsze od szczęscia tych,których się kocha.

 Danielle Steel-''Odnalezć Ashley.''

 Porywająca powiesć o dwóch silnych,odważnych kobietach,które bolesną stratę zmieniają w nowy początek.

 Nora Roberts -'' Błękitny dym.''

Opowiesć o kobiecie,którta w imię miłosci ma odwagę przeciwstawić się szaleńcowi terroryzującemu jej najbliższych.

Jo Nersbo-''Zemsta''-Gdy prawda zawodzi ,pozostaje zemsta.

 Robin Cook- ''Wirus''.

 Wystarczy jedno spotkanie z wirusem,by rozpoczął się koszmar,który zagraża całej ludzkosci.

 Wilbur Smith-''Raj w ogniu.''

Każde pokolenie rodu Courtbneyów musiało walczyć o swoje miejsce na ziemi . I to samo czeka Saffron i jej rodzinę.

Remigi Mrózusz -'' Skazanie.''

 Joanna Chyłka otrzymuje sprawę,którą nikt inny  nie chciał się zająć-w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpic  w charakterze oskarżyciela subsydiarnego.

 Magdalena Witkiewicz-''Córka Generała''.Inspirowana prawdziwymi

wydarzeniami poruszająca opowiesć o trudnej miłosci w cieniu walki o przetrwanie przetrwanie.

 Agnieszka Olejnik-''Apotem przyszła wiosna''  

Życie Poli Gajdy,popularnej aktorki i celebrytki,tylko z pozoru jest usłane różami.Gdy przesladują ją paoarazzo ujawnia zdradę jej ukochanego,Pola przeżywa załamanie nerwowe.

Agnieszka Krawczyk-'Sklep z tysiącem cudów.'

Juljusz Kulik jest  odnoszącym sukcesy,bezkomprowisowym prawnikiem. Eliza   Zaniecka porywczą i ambitną aktorką serialową.Czy miłosć i szczęscie można    znalezć przypadkiem w niepozornym sklepi ze starociami.             

Joanna Jax-''Saga Wołyńska''.Głód T.1

Wielki głód na Ukrainie,tygiel narodowosciowy we Lwowiei skomplikowane   

relacje polsko-ukraińskie to pejzaż,w którym swoje miejsce musi odnalezć piątka młodych ludzi.

Marzena Rogalska-'Wyprzedaż snów''.T.1

  Agata po osmiu latach powraca do Krakowa,w którym spędziła najlepsze chwile swojwj młodosći.Nie wie,co pozostało z jej dawnych wspomnień.

Marzena Rogalska-''Gra w kolory''.T.2

Poruszająca opowiesć o wewnętrznym dojrzewaniu Agaty,odkrywa jej rodzinne tajemince.

Mrzena Rogalska-''Druga miłosć''.T.3

Agata wreszcie uporawła się z demonami przeszłosci.Otaczają ją wierni przyjaciele.

 Paulina Swist-''Fighter''.

 Kinga Wernerowska podczas zbierania materiałów do kolejnej ksiązki trafia na trop firmy VeroMax.Wkrótce potem zaczyna dostawać anonimowe listy z pogróżkami .

Anna Karasińska- ''Nauczycielka z Getta''.

Początek II Wojnt Swiatowej.Łódz.Młoda nauczycielka Laura,z miłósci do męża pochodzenia żydowskiego,podejmuje drastyczną decyzję i dobrowolnie przekracza bramy łódzkiego getta.Nie jest do końca swiadoma,co ją czeka.

Danielle Steel - ''Kamerdyner''. 

Pochodzą z dwóch różnych swiatów.Spotykają się w Paryżu.Oliwia całe życie poswięciła karierze.Zmuszona zamknąć ukochana firmę,decyduje się spełnić swoje marzenie o przeprowadzce do Paryża.Potrzebuje pomocy w urządzeniu nowego lokum i wtedy poznaje Joachima pochodzącego z Argentyny.

Danielle Steel - '' Wslady ojca''

Rok 1945.Amerykanie wyzwalają niemiecki obóz koncentracyjny.Wsród ocalonych są Jakob i Emmanuelle.Każde z nich straciło w koszmarze wojny wszystko i wszystkich.W sobie znajduja pocieszenie i nadzieję.

Nora Roberts - '' Czarne Wzgórze''.

Odrodzona miłosć.Wielkie niebezpieczeństwo.Zapierająca dech przyroda

Nora Roberts -'' Poszukiwania''

Fiona ,niedoszła ofiara seryjnego mordercy,usiłuje powrócić do normalnego zycia.Na pieknej wyspie nieopodal Seattle prowadzi  szkołe dla psów.

Magdalena Witkiewicz - ''Czesć,co słychać

Jestem taka jak inne,to wiem na pewno.Matki,żony i kochanki.Kobiety w połowie życia...

Daniel Silva - '' Wiolonczelistka''

Najlepsza powiesć szpiegowska wszech czasów.

Kasia Magiera - ''Ciemnosc duszy''

Policjanci na tropie inteligentnego i psychopatycznego seryjnego mordercy.

 Zabierz książkę na urlop.Zapraszam do wypożyczania nowosci wydawniczych zakupionych w czerwcu do Gminnej Bibluioteki w Jeżowie Sudeckim.      

Agnieszka Olejnik - Już nie czekam.Marika prowadzi prywatny gabinet psychologiczny.Própbuje stanąć na nogi po smiercvi męża.Choc rozwiązuje problemy swoich pacjentów,nie potrafi pomóc samej sobie.

Natalia  Nowak-Lewandowska - Joker.Trzecia częsc serii kryminałów obyczajowych ''Teortia gier''Czy tym razem Julianna poradzi sobie ze złem,które zacznie osaczać ją z kazdej strony.

 Natalia Nowak-Lewandowska  - Cień w lustrze.Wstrząsająca i pełna porażek .Naruszająca społeczne tabu,jakim jest alkoholizm kobiet.Lidka nie jest marginesem ani patologia.

 Renata Kosin - Zapach fiołków. Opowiesc o tajemnicach z przeszłosci,którym towarzyszy aromat fiołków.

Anna Karpińska- Przrkonaj mnie,że to ty.Urszula nie potrafi pozbierac sie po smierci męża więc Edyta,swieżo upieczona maturzystka,postanawia pomóc matce w prowadzeniu pemsjonatu nad morzem.

Agnieszka Lingas-Łoniewska - Obiad z Bondem.On zabujczo przystojnyi skryty.Ją życie nauczyło podchodzić do mezczyzn z lekkim dystansem.Niezli z

nich agenci.

 Katarzyna Majgier - Gra pozorów.T.1   Swiatło i cień .T.2  Innym razemT.3

 Rodzinne tajemnice,wielkie namietnosci i zakazana  miłosć,a w tle XIX wieczny Kraków z jego malowniczą bohemą

 Dorota Gąsiorowska - Dwór rusałek.To kolejna częsć trylogii'' Dni Mocy''Stary dwór nad jeziorem i tajemnica,którą rozwikłać może jedynie ktos o wyjątkowo wrażliwym sercu.

 Dorota Gąsiorowska - Zielone oczy driady.Kolejna częsć '' Dni Mocy''.Poznajemy niepowtarzalny klimat wietrznej Irlandii i urzekającą atmosferę Podlasia.

Sabina Waszut - Podróż za horyzont.Pierwszy tom przejmującej sagi o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.  

Listy z czarnych miast,drugi tom przejmującej serii Emigranci,to pełna zaskakujących zwrotów akcji opowiesć o poszukiwaniu domu,miłosci,a przede wszystkim samego siebie.

Pod stepowym niebem,trzeci tom sagi Emigranci,to oparta na faktach opowiesć o sile kobiet,które wplatane w tragiczne wydarzenia II wojny swiatowej musiały zostać wojowniczkami.

 Magdalena Majcher - Małe zbrodnie.Nikt nie widział,nikt nie słyszał.Wmałej miejscowosci na Mazowszu policja znajduje szczątki noworodka.

 Marzena Rogalska - Odzyskany los.Karla tom 4.Inspirująca historia o nadziei kiełkującej na  gruzach dawnego swiata.

 Maria Paszyńska - Wiatr ze wschodu T.4  Za zasłoną chmur to przejmująca podróż z Petersburga  i Warszawy na gnębioną wielkim głodem Ukrainę,gdzie człowieczeństwo zostaje wystawione na największą próbę.

Krystyna Mirek - Blizny przeszłosciT.1  Dawne tajemnice T.2 Cienie zła T.3.Swietny thriller psychologiczny o strasz\nych tajemnicach,które kryją małe miasteczka.

Magdalerna Majcher - Swiatło ,które rozjasnia mrokT.1Na jaw wychodzą kolejne rodzinne tajemnice.Alicja i Agata próbują odkryć,kim jest młoda kobieta zktórą spotyka się  ich ojciec.Czy uda się wreszcie poznać calą historię rodziny.

Monika Dworak - Znikniesz bez sladu.Dwoje nieznajomych sobie ludzi i jedno zdjęcie,które bezpowrotnie zmieni ich życie.

Małgorzata Wagner - Łzy szczęscia.Rebecca Willis po smierci ojca obejmuje kierownictwo w Willis Corporation,rodzinnej firmie działającej na rynku nieruchomosci.

 Michel Bussi - Mama kłamie.Gdy trzyipółletni Malone twierdzi,że jego mama nie jest jego prawdziwą mamą,choć wydaje się to niemożliwe,psycholog dziecięcy Vasile mu wierzy.

 Tanya Valko - Arabska kochanka.T.12 ,której akcja toczy się w czasach przeklętej przez wszystkich pandemii COVID-19.Czy każda arabska kochanka jest gorąca jak wulkan i piękna jak rajska hurysa.Czy Marysia Salimi zalicza się do tych niezwykłych kobiet.

Tanya Valko - Arabska zdrajczyni.T.13 ,akcja powiesci toczy się w  ortodoksyjnej Arabii Sałdyjskiej,ogarniętej wojną domową.

Deila Owens - Gdzie raki spiewają.Owens przedstawia odludne mokradła wybrzeży Karoliny Północnej z perspektywy porzuconeg dziecka.Samotna dziewczynka otwiera nam oczy na cuda- i zagrożenia-jej prywatnego swiata.Piękna powiesć kryminalna i na kanwie morderstwa.

Daphne du Maurier - Oberża na pustkowiu.Jaką tajemnicę kiryje w sobie mroczna oberża Jamajka,ukryta posród smaganych wiatrem wzgórz Korwalii.

 Guillaume Musso - Kim byłbym bez ciebie.Młody paryski policjant rzucił się w wir pracy,aby zapomnieć o złamanym sercu.Za cel postawił sobie złapać,synnego złodzieja dzieł sztuki.

Katarzyna Puzyńska -Żądanica.to czternasty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa.Opowiesći  o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminasłu i powiesci obycajowej. 

Lucinda Riley - Tajemnice Flat House.Prywatna szkoła z internatem na angielskiej prowincji.Nie wyjasniona smierc ucznia,samobójstwo nauczyciela,zaginięcie chłopca.A wszystko to okryte całunem tajemnicy.

          Sensacje -Thillery

Ryszard Cwirlej - Naga prawda.Styczeń 2020 roku.Miejski urzędnik po nocnej imprezie suton zakrapianej alkoholem budzi się u boku martwej kobiety.Rana na szyj nieznajomej nie pozostawia żadnych wątpliwosci - kobieta została zamordowana.

Wojciech Chmielarz- Królowa głodu.Niepokojąca,a zarazem brawurowe połączenie postapokalipsy,horroru,science fiction,westernu i fantasy.Chmielarz jakiego nie znacie.

 Hanna Greń- Gasnące swiatło.Swietna intryga kryminalna,dobrze wykreowany bohater,interesującetło historyczne,nieoczekiwane zwroty akcji.

 Grzegorz Kalinowski- Gra w oczko.Polskie piekło w swiecie celebrytów.Zakłady bukmacherskie i ustawiane mecze.Kradzieże szmochodów i szantaże.Podejrzane agencje modelek,lewe interesy.Kto tu z kim i w co pogrywa.

Irena Małysa - Więcej niż jedno życie.Co ukrywa Marta Kuc,szanowana neurochirurg.Dlaczego wokół tej sprawy jest tyle sekretów.Jak wytłumaczyć coraz więcej tajemniczych smierci.Czy Basce uda się odkryć prawdę.

 Bonda Katarzyna - Zimna sprawa.Wpodziemniach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja odkrywa zwłoki kobiety i trójki dzieci.Osobliwy sposób pochówku wskazuje na mord rytualny.Sledczy wszczynają poszukiwania ojca zamordowanej rodziny.

Donato Carrisi - Dziewczyna we mgle.W odizolowanym od swiata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna.Rodzice są zrozpaczeni,a mieszkańcy-zszokowani.Nie potrafią przyjąć do wiadomosci,że porywaczem może być ktos z nich.

Sarah Pearse - Sanatorium.Klimatyczna opowiesc o policjantce,która podczas pobytu w gorskim hotelu musi zmierzyć się z mordercą...

biblioteka.jezowsudecki.pl © 2017 - 2023
Tworzenie stron Jelenia Góra
Projekt i wykonanie