Aktualności

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych w wrześniu   2022 roku przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

 - Ilona Gołębiewska

 „ Czas na miłość ”- historia pełna ciepła, nadziei i niezwykłych zrządzeń losu. Czy miłość jest pisana wszystkim? Możliwe, że trzeba tylko dobrze jej poszukać.


- Renata Kosin

  „ Kobierce tkane z pajęczyny ” – W przejmującej kontynuacji serii "Siostry Jutrzenki" Renata Kosin ponownie zabiera w upojną podróż po słowiańskim folklorze i świecie ludzkich emocji!

 

  -Anna Bichalska  

 „ Kufer tajemnic ”. –Magdalena przypadkiem znalazła na strychu swojego domu zakurzony kufer. W środku było kilka przedmiotów oraz list od dawno zmarłej matki kobiety Z treści wynika, że tajemniczy bagaż należał kiedyś do Stefanii, która w tajemniczych okolicznościach zaginęła w 1937 roku. Ale kim ona była? Jak doszło do jej zniknięcia? Czemu w liście nie ma żadnych informacji na jej temat? I co te rzeczy robią w domu Magdaleny?

 

 Ewa Zdunek  

Z pamiętnika zajętej wróżki ” – Emilia ma wreszcie poukładane życie. Wymarzony partner boku, dobrze zapowiadająca się kariera w telewizji w charakterze wróżki,a także poprawne relacje z ojcem sprawiają, że tytułowa bohaterka promienieje szczęściem. Jej sąsiadka i przyjaciółka zarazem, Roksana także odnajduje swoją bratnią duszę w osobie tajemniczego Kazimierza. Sielanka jednak nie trwa długo. Wkrótce okaże się, że każdy coś ukrywa, a rzeczywistość nie jest taka, jak ją malują. Zabawna, pełna ciekawych zwrotów akcji opowieść o lekkim zabarwieniu sensacyjnym.

 

Sabina Waszut

„Bar na starym osiedlu ”-Ola Kies w ciągu jednego, pechowego tygodnia traci pracę i rozstaje się  z partnerem. Te wydarzenia sprawiają, że postanawia przyjąć niespodziewany  spadek po zmarłej, dawno niewidzianej babce.

 

Dobra –Noc ” –  to powieść o izolacji, osamotnieniui niezrozumieniu inności, ale także o toczącej się w połowie XX wieku walce obyczajów i ludowych wierzeń z nowoczesnością.

 

Katarzyna Misiołek

 Ironia losu ” –Marzena wierzy, że wciąż jeszcze ma kontrolę nad swoim sielankowym, od dawna poukładanym życiem. Mąż to jedno, kochanek to zupełnie inna bajka ? tak sobie przynajmniej wmawia. Jednak uwikłana w romans z młodszym mężczyzną, który zajmuje coraz więcej miejsca w jej życiu, dzień po dniu traci dobre relacje z najbliższymi, kłamie, kręci, plączę się...

 „ Już cię kiedyś kochałam ” –Dominika właśnie rozstała się z facetem i niczym polska Bridget Jones spędza trzydzieste szóste urodziny w rodzinnym domu na Kaszubach, wysłuchując lamentów matki na temat swojego staropanieństwa. Biega co prawda na mniej lub bardziej udane randki i stara się być szczęśliwa, ale presja ze strony rodziny, która na siłę chce układać jej życie, coraz bardziej ją przytłacza…

„Serce z kamienia ”-Macierzyństwo nie musi być marzeniem każdej kobiety. Dla niektórych może być smutnym obowiązkiem lub wyzwaniem. Książka Katarzyny Misiołek pokazuje, że brak wsparcia w depresji może doprowadzić do najgorszego...

 

Agnieszka Olejnik  

Ławeczka pod bzem ” –Gdy Iga i Agata wypełniają kupony Lotto, obiecują sobie, że w razie wygranej podzielą się pieniędzmi. I stało się – szczęśliwe liczby przynoszą Idze wysoką wygraną. Iga od razu zaczyna spełniać marzenia

o własnym domu i uroczej ławeczce pod bzem. Ale to przecież nie wystarczy do szczęścia… Czy na pewno chce sama cieszyć się wygraną?

 „A potem przyszła wiosna ”- Życie celebrytów nie zawsze jest usłane płatkami róż. Ciągle bycie w centrum uwagi sprawia, że niezwykle trudno zachować życie prywatne. Doskonale wie o tym Pola Gajda, którą poznajemy w książce To młoda gwiazda, której problemy nie są widoczne na pierwszy rzut oka, gdyż siedzą głęboko w jej głowie. Jak poradzi sobie, gdy paparazzo ujawni coś, czego sama nie chciała wiedzieć?

 „  Szczęście na wagę ” –Czy ludzie, którzy stali się dla siebie obcy, mogą odbudować relacje i zacząć wszystko od nowa.

 

-Agnieszka Krawczyk ,Gabriela Garaś ,Agata Przybyłek, Agnieska Lingas-Łoniewska, Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Agnieszka Lis, Natasza Socha, Joanna Szarańska, Liudia Liszewska, Robert Kornacki

 „ Pierwsza miłość  ” –Autorzy najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyli opowiadania o niezwykłej sile pierwszych zauroczeń ich bohaterowie Ida za głosem serca.

 

Maria Nurowska

  „Dziesięć  godzin”- Małgorzata jest sędzią. Musi zadecydować, czy uwzględnić wniosek prokuratury o aresztowanie Józefa Piniora. Jest z tym sama, na wiele godzin zamknięta w czterech ścianach sali sądowej, ale to niejedna decyzja, którą będzie musiała podjąć. Jej skomplikowane życie rodzinne – śmiertelnie chory mąż, dorastająca córka – zostanie poddane nowej próbie. Nieoczekiwana miłość do mężczyzny stawia ją w sytuacji bez wyjścia.

 

-Jojo  Moyes

 „ Zakazany owoc” -Poruszająca historia, która rozbudzi w Tobie wiele skrajnych emocji. Zobacz, jak bardzo kusi zakazana miłość i jak trudno jej nie ulec, mimo tego, że wszystko krzyczy, by tego nie robić.

 

- Renee Carlino

  „Gdybyś tu był ”-to poruszająca historia o trudnej miłości, która będzie musiała zmierzyć się z niesprawiedliwym losemi prawdziwą tragedią!

 

-Lee Child

 „Zgodnie z planem  ”- Czy i tym razem plany Jacka Reachera pójdą zgodnie z planem?

 

Lucinda Riley

Dziewczyna z Neapolu  "-Włoszka Rosanna Menici postanowiła spisać dla syna pamiętnik, wyjaśniający jak trudna była miłość, która połączyła ją i jego ojca. Poznała Roberta jako piękna, młoda kobieta, podczas występu na rodzinnej uroczystości - to spotkanie na zawsze odmieniło jej życie. Zakochała się w dużo starszym mężczyźnie, a ON doradził jej, aby rozpoczęła naukę śpiewu.

 

Nicholas Sparks

Jedno życzenie”  -Życie Maggie Dawes nigdy nie należało do łatwych. Już w wieku szesnastu lat pojawiły się poważne problemy. Została wysłana do Karoliny Północnej, aby tam oczekiwała narodzin swojego dziecka, które planowała oddać do adopcji. Czy to miał być słuszny wybór? Każdy kieruje się własną moralnością.

 

 

 

Nowosci wydawnicze zakupione doGminnej Biblioteki Publicznej w Jeżowie Sudeckim w 2022roku.

Marcin Margielewski-Porzuciłam Islam muszę odejsć.

Poruszająca,trzymająca w napięciu i niestety prawdziwa historia jednej z wielu kobiet,które za swoje prawo do wolnosci zapłaciły wysoką a czasami najwyższą cenę.

 Katarzyna Michalak -'' Panna z bajki.''

Nic nie jest ważniejsze od szczęscia tych,których się kocha.

 Danielle Steel-''Odnalezć Ashley.''

 Porywająca powiesć o dwóch silnych,odważnych kobietach,które bolesną stratę zmieniają w nowy początek.

 Nora Roberts -'' Błękitny dym.''

Opowiesć o kobiecie,którta w imię miłosci ma odwagę przeciwstawić się szaleńcowi terroryzującemu jej najbliższych.

Jo Nersbo-''Zemsta''-Gdy prawda zawodzi ,pozostaje zemsta.

 Robin Cook- ''Wirus''.

 Wystarczy jedno spotkanie z wirusem,by rozpoczął się koszmar,który zagraża całej ludzkosci.

 Wilbur Smith-''Raj w ogniu.''

Każde pokolenie rodu Courtbneyów musiało walczyć o swoje miejsce na ziemi . I to samo czeka Saffron i jej rodzinę.

Remigi Mrózusz -'' Skazanie.''

 Joanna Chyłka otrzymuje sprawę,którą nikt inny  nie chciał się zająć-w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpic  w charakterze oskarżyciela subsydiarnego.

 Magdalena Witkiewicz-''Córka Generała''.Inspirowana prawdziwymi

wydarzeniami poruszająca opowiesć o trudnej miłosci w cieniu walki o przetrwanie przetrwanie.

 Agnieszka Olejnik-''Apotem przyszła wiosna''  

Życie Poli Gajdy,popularnej aktorki i celebrytki,tylko z pozoru jest usłane różami.Gdy przesladują ją paoarazzo ujawnia zdradę jej ukochanego,Pola przeżywa załamanie nerwowe.

Agnieszka Krawczyk-'Sklep z tysiącem cudów.'

Juljusz Kulik jest  odnoszącym sukcesy,bezkomprowisowym prawnikiem. Eliza   Zaniecka porywczą i ambitną aktorką serialową.Czy miłosć i szczęscie można    znalezć przypadkiem w niepozornym sklepi ze starociami.             

Joanna Jax-''Saga Wołyńska''.Głód T.1

Wielki głód na Ukrainie,tygiel narodowosciowy we Lwowiei skomplikowane   

relacje polsko-ukraińskie to pejzaż,w którym swoje miejsce musi odnalezć piątka młodych ludzi.

Marzena Rogalska-'Wyprzedaż snów''.T.1

  Agata po osmiu latach powraca do Krakowa,w którym spędziła najlepsze chwile swojwj młodosći.Nie wie,co pozostało z jej dawnych wspomnień.

Marzena Rogalska-''Gra w kolory''.T.2

Poruszająca opowiesć o wewnętrznym dojrzewaniu Agaty,odkrywa jej rodzinne tajemince.

Mrzena Rogalska-''Druga miłosć''.T.3

Agata wreszcie uporawła się z demonami przeszłosci.Otaczają ją wierni przyjaciele.

 Paulina Swist-''Fighter''.

 Kinga Wernerowska podczas zbierania materiałów do kolejnej ksiązki trafia na trop firmy VeroMax.Wkrótce potem zaczyna dostawać anonimowe listy z pogróżkami .

Anna Karasińska- ''Nauczycielka z Getta''.

Początek II Wojnt Swiatowej.Łódz.Młoda nauczycielka Laura,z miłósci do męża pochodzenia żydowskiego,podejmuje drastyczną decyzję i dobrowolnie przekracza bramy łódzkiego getta.Nie jest do końca swiadoma,co ją czeka.

Danielle Steel - ''Kamerdyner''. 

Pochodzą z dwóch różnych swiatów.Spotykają się w Paryżu.Oliwia całe życie poswięciła karierze.Zmuszona zamknąć ukochana firmę,decyduje się spełnić swoje marzenie o przeprowadzce do Paryża.Potrzebuje pomocy w urządzeniu nowego lokum i wtedy poznaje Joachima pochodzącego z Argentyny.

Danielle Steel - '' Wslady ojca''

Rok 1945.Amerykanie wyzwalają niemiecki obóz koncentracyjny.Wsród ocalonych są Jakob i Emmanuelle.Każde z nich straciło w koszmarze wojny wszystko i wszystkich.W sobie znajduja pocieszenie i nadzieję.

Nora Roberts - '' Czarne Wzgórze''.

Odrodzona miłosć.Wielkie niebezpieczeństwo.Zapierająca dech przyroda

Nora Roberts -'' Poszukiwania''

Fiona ,niedoszła ofiara seryjnego mordercy,usiłuje powrócić do normalnego zycia.Na pieknej wyspie nieopodal Seattle prowadzi  szkołe dla psów.

Magdalena Witkiewicz - ''Czesć,co słychać

Jestem taka jak inne,to wiem na pewno.Matki,żony i kochanki.Kobiety w połowie życia...

Daniel Silva - '' Wiolonczelistka''

Najlepsza powiesć szpiegowska wszech czasów.

Kasia Magiera - ''Ciemnosc duszy''

Policjanci na tropie inteligentnego i psychopatycznego seryjnego mordercy.

 Zabierz książkę na urlop.Zapraszam do wypożyczania nowosci wydawniczych zakupionych w czerwcu do Gminnej Bibluioteki w Jeżowie Sudeckim.      

Agnieszka Olejnik - Już nie czekam.Marika prowadzi prywatny gabinet psychologiczny.Própbuje stanąć na nogi po smiercvi męża.Choc rozwiązuje problemy swoich pacjentów,nie potrafi pomóc samej sobie.

Natalia  Nowak-Lewandowska - Joker.Trzecia częsc serii kryminałów obyczajowych ''Teortia gier''Czy tym razem Julianna poradzi sobie ze złem,które zacznie osaczać ją z kazdej strony.

 Natalia Nowak-Lewandowska  - Cień w lustrze.Wstrząsająca i pełna porażek .Naruszająca społeczne tabu,jakim jest alkoholizm kobiet.Lidka nie jest marginesem ani patologia.

 Renata Kosin - Zapach fiołków. Opowiesc o tajemnicach z przeszłosci,którym towarzyszy aromat fiołków.

Anna Karpińska- Przrkonaj mnie,że to ty.Urszula nie potrafi pozbierac sie po smierci męża więc Edyta,swieżo upieczona maturzystka,postanawia pomóc matce w prowadzeniu pemsjonatu nad morzem.

Agnieszka Lingas-Łoniewska - Obiad z Bondem.On zabujczo przystojnyi skryty.Ją życie nauczyło podchodzić do mezczyzn z lekkim dystansem.Niezli z

nich agenci.

 Katarzyna Majgier - Gra pozorów.T.1   Swiatło i cień .T.2  Innym razemT.3

 Rodzinne tajemnice,wielkie namietnosci i zakazana  miłosć,a w tle XIX wieczny Kraków z jego malowniczą bohemą

 Dorota Gąsiorowska - Dwór rusałek.To kolejna częsć trylogii'' Dni Mocy''Stary dwór nad jeziorem i tajemnica,którą rozwikłać może jedynie ktos o wyjątkowo wrażliwym sercu.

 Dorota Gąsiorowska - Zielone oczy driady.Kolejna częsć '' Dni Mocy''.Poznajemy niepowtarzalny klimat wietrznej Irlandii i urzekającą atmosferę Podlasia.

Sabina Waszut - Podróż za horyzont.Pierwszy tom przejmującej sagi o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.  

Listy z czarnych miast,drugi tom przejmującej serii Emigranci,to pełna zaskakujących zwrotów akcji opowiesć o poszukiwaniu domu,miłosci,a przede wszystkim samego siebie.

Pod stepowym niebem,trzeci tom sagi Emigranci,to oparta na faktach opowiesć o sile kobiet,które wplatane w tragiczne wydarzenia II wojny swiatowej musiały zostać wojowniczkami.

 Magdalena Majcher - Małe zbrodnie.Nikt nie widział,nikt nie słyszał.Wmałej miejscowosci na Mazowszu policja znajduje szczątki noworodka.

 Marzena Rogalska - Odzyskany los.Karla tom 4.Inspirująca historia o nadziei kiełkującej na  gruzach dawnego swiata.

 Maria Paszyńska - Wiatr ze wschodu T.4  Za zasłoną chmur to przejmująca podróż z Petersburga  i Warszawy na gnębioną wielkim głodem Ukrainę,gdzie człowieczeństwo zostaje wystawione na największą próbę.

Krystyna Mirek - Blizny przeszłosciT.1  Dawne tajemnice T.2 Cienie zła T.3.Swietny thriller psychologiczny o strasz\nych tajemnicach,które kryją małe miasteczka.

Magdalerna Majcher - Swiatło ,które rozjasnia mrokT.1Na jaw wychodzą kolejne rodzinne tajemnice.Alicja i Agata próbują odkryć,kim jest młoda kobieta zktórą spotyka się  ich ojciec.Czy uda się wreszcie poznać calą historię rodziny.

Monika Dworak - Znikniesz bez sladu.Dwoje nieznajomych sobie ludzi i jedno zdjęcie,które bezpowrotnie zmieni ich życie.

Małgorzata Wagner - Łzy szczęscia.Rebecca Willis po smierci ojca obejmuje kierownictwo w Willis Corporation,rodzinnej firmie działającej na rynku nieruchomosci.

 Michel Bussi - Mama kłamie.Gdy trzyipółletni Malone twierdzi,że jego mama nie jest jego prawdziwą mamą,choć wydaje się to niemożliwe,psycholog dziecięcy Vasile mu wierzy.

 Tanya Valko - Arabska kochanka.T.12 ,której akcja toczy się w czasach przeklętej przez wszystkich pandemii COVID-19.Czy każda arabska kochanka jest gorąca jak wulkan i piękna jak rajska hurysa.Czy Marysia Salimi zalicza się do tych niezwykłych kobiet.

Tanya Valko - Arabska zdrajczyni.T.13 ,akcja powiesci toczy się w  ortodoksyjnej Arabii Sałdyjskiej,ogarniętej wojną domową.

Deila Owens - Gdzie raki spiewają.Owens przedstawia odludne mokradła wybrzeży Karoliny Północnej z perspektywy porzuconeg dziecka.Samotna dziewczynka otwiera nam oczy na cuda- i zagrożenia-jej prywatnego swiata.Piękna powiesć kryminalna i na kanwie morderstwa.

Daphne du Maurier - Oberża na pustkowiu.Jaką tajemnicę kiryje w sobie mroczna oberża Jamajka,ukryta posród smaganych wiatrem wzgórz Korwalii.

 Guillaume Musso - Kim byłbym bez ciebie.Młody paryski policjant rzucił się w wir pracy,aby zapomnieć o złamanym sercu.Za cel postawił sobie złapać,synnego złodzieja dzieł sztuki.

Katarzyna Puzyńska -Żądanica.to czternasty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa.Opowiesći  o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminasłu i powiesci obycajowej. 

Lucinda Riley - Tajemnice Flat House.Prywatna szkoła z internatem na angielskiej prowincji.Nie wyjasniona smierc ucznia,samobójstwo nauczyciela,zaginięcie chłopca.A wszystko to okryte całunem tajemnicy.

          Sensacje -Thillery

Ryszard Cwirlej - Naga prawda.Styczeń 2020 roku.Miejski urzędnik po nocnej imprezie suton zakrapianej alkoholem budzi się u boku martwej kobiety.Rana na szyj nieznajomej nie pozostawia żadnych wątpliwosci - kobieta została zamordowana.

Wojciech Chmielarz- Królowa głodu.Niepokojąca,a zarazem brawurowe połączenie postapokalipsy,horroru,science fiction,westernu i fantasy.Chmielarz jakiego nie znacie.

 Hanna Greń- Gasnące swiatło.Swietna intryga kryminalna,dobrze wykreowany bohater,interesującetło historyczne,nieoczekiwane zwroty akcji.

 Grzegorz Kalinowski- Gra w oczko.Polskie piekło w swiecie celebrytów.Zakłady bukmacherskie i ustawiane mecze.Kradzieże szmochodów i szantaże.Podejrzane agencje modelek,lewe interesy.Kto tu z kim i w co pogrywa.

Irena Małysa - Więcej niż jedno życie.Co ukrywa Marta Kuc,szanowana neurochirurg.Dlaczego wokół tej sprawy jest tyle sekretów.Jak wytłumaczyć coraz więcej tajemniczych smierci.Czy Basce uda się odkryć prawdę.

 Bonda Katarzyna - Zimna sprawa.Wpodziemniach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja odkrywa zwłoki kobiety i trójki dzieci.Osobliwy sposób pochówku wskazuje na mord rytualny.Sledczy wszczynają poszukiwania ojca zamordowanej rodziny.

Donato Carrisi - Dziewczyna we mgle.W odizolowanym od swiata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna.Rodzice są zrozpaczeni,a mieszkańcy-zszokowani.Nie potrafią przyjąć do wiadomosci,że porywaczem może być ktos z nich.

Sarah Pearse - Sanatorium.Klimatyczna opowiesc o policjantce,która podczas pobytu w gorskim hotelu musi zmierzyć się z mordercą...i z własną przeszłoscią

Romy Hausmann - Ukochane dziecko.Ukryty w lesie szałas z zabitymi oknami.Życie Leny i dwojga jej dzieci toczy się wedle scisle okreslonych zasad-pory posiłków,wizyty w toalecie czy czas nauki są dokładnie wyznaczone przez porywacza,a zarazem ojca dzieci,i wszyscy ich przestrzegają,W ten sposób głowa rodziny chce chronić bliskich przed niebezpieczeństwami czychającymi na zewnątrz.

Ruth Ware- Smierć Pani Westaway.Powiesć-trzymająca w napięciu,eleganckie i nieustannie wciągające-mają w sobie wicej energii niż większosć kryminałów.A smierc pani Westaway to mroczny,oszałamiający thriller.

Ruth Ware - Jedno po drugim.Luksusowy domek w górach wydaje sie rajem na ziemi.Do czasu,gdy lawina nie zmieni go w piekło.Klimatyczny kryminał w stylu Agaty Christie,ale też pełno krwisty thriller psychologiczny ze spora dawką akcji.

 Donato Carrisi - Jestem otchłanią.Mroczny thriller .Sprzatający mężczyzna wie, że własnie w tym,co ludzie wyrzucają,kryją  się ich  najgłębsze sekrety.             

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych  w kwietniu  2022 roku przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

 

 Magdalena Majcher

Jeszcze jeden uśmiech - Matki feministki kontra Matki Polki kury domowe. Ekomamy w kontrze do klientek Mc Donalda. Matki pracujące przeciwko pełnoetatowym mamom. Kariera czy dziecko? Poród naturalny czy cesarskie cięcie? Pierś czy butelka? Współczesnym kobietom nie żyje się lekko, ale każda z nich uważa, że ma ładniejsze mieszkanie, lepszego męża i grzeczniejsze dzieci niż koleżanka. Monika, Karolina, Olga i Agnieszka spotykają się w kawiarni dla mam z dziećmi. Każda z nich próbuje przekonać pozostałe, że jej sposób na życie jest najlepszy. Do czasu...
Kiedy dziecko jednej z nich poważnie zachoruje, stają w jednym szeregu, żeby ratować życie dziewczynki. Bo przecież są matkami!

 Port nad zatoką –Wzruszająca opowieść o szukaniu własnej drogi przez życie. Adrianna wierzy, że szczęście w końcu się do niej uśmiechnęło – po trwającej ponad rok separacji udaje jej się porozumieć z mężem i Radek wraca do domu. Niestety, idylla nie trwa długo, a los brutalnie odbiera kobiecie to, co jej podarował.Anna Szczęsna

Myśli do przytulenia - Hanka Popławska to młoda kobieta znudzona prozą życia. Pewnego dnia daje się ponieść chwili i odpowiada na tajemnicze ogłoszenie o pracę. Podążając za głosem intuicji, udaje się w podróż do podlaskich Różanych Dołów, gdzie znajduje się siedziba firmy zielarskiej Herb Mint, która wkrótce odmieni całe jej życie.

 Smutek Gabi ” –Ciepła, napisana lekko i z humorem, mądra życiowo powieść o tym , co jest naprawdę ważne w życiu.

 „Iskierka nadziei”-Wierzysz,że dobro zawsze powraca? Mamy na to dowód! To ciepła opowieść, idealna na grudniowe wieczory.

 

Agnieszka Olejnik

Zupełnie inny cud - Czasami nie potrzeba magii, by działy się cuda - wystarczy szczera chęć niesienia pomocy... Sięgnij koniecznie po "Zupełnie inny cud" i daj się porwać tej poruszającej opowieści świątecznej!

 Katarzyna  Misiołek

 „ Julia zaczyna od nowa ”-  to książka o poszukiwaniu własnej drogi, marzeniach i trzech pokoleniach kobiet, które wciąż liczą na to, że los uśmiechnie się do nich ponownie.

Dziewczyna która przepadła  ”- Osiem lat pod dachem psychopaty to piekło, z którym porwana przez niezrównoważonego mężczyznę Monika musi się zmierzyć zupełnie sama. Gdzieś ktoś jej szuka, ktoś rozpaczliwie za nią tęskni, ale ona przepadła. Poniżana psychicznie i fizycznie, bezlitośnie odarta z godności i zdegradowana do roli zabawki w rękach zwyrodnialca, kobieta rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Tu, gdzie utknęła, nie ma jednak żadnych reguł. Ten, który ją przetrzymuje, jest nieprzewidywalny. Każdy dzień jest walką, każda noc może się okazać ostatnią. Dziewczyna zostaje cudem uwolniona z rąk szaleńca. Ale czy świat, który zastaje po powrocie, jest miejscem, o jakim marzyła? Jak ma odnaleźć się wśród bliskich?

 Magdalena Kołosowska

 „ Kształt gruszki” -Iga jest w rozsypce. Właśnie straciła pracę, a narzeczony ulotnił się wraz z zawartością jej konta. Zostały po nim tylko długi do spłacenia i ogromny żal i lęk przed przyszłością. Dlatego odsunęła się od bliskich i w samotności stara się dojść do siebie. Ktoś się jednak o nią martwi.

 

 Liliana Fabińska, Magdalena Majcher, Adrianna Rak, Natasza Socha, Edyta Świętek, Magdalena Wala

Czułe spotkania - W rutynie życia łatwo zapomnieć o swoich pragnieniach. Niektóre bohaterki oddają się namiętności po pierwszym spotkaniu, inne odkrywają ją na nowo po latach wspólnego życia. Wszystkie pragną miłości i spełnienia. Nieważne czy znalezionej w romantycznym hotelu, w podróży czy w blasku świec własnego domu. Ważne, że każda z nich ma odwagę, by przeżyć piękne chwile.

 

 Sabina Waszut

  „ Narzeczona z Getta ”- Narzeczona z getta” to powieść nawiązująca do czasów II Wojny Światowej. Pewne małżeństwo otrzymuje na własność starą szafę, która zdaje się skrywać wiele tajemnic. Barbara, sama niewiele mówiąc

o swojej przeszłości i ukrywając sporo faktów z dawnego okresu, postanawia przyjrzeć jej się bliżej. Szybko rozpoczyna też śledztwo, by ustalić, kto jest właścicielem antycznego mebla. W ten sposób trafia do Sławkowa. Jest to miejscowość znajdująca się w Zagłębiu Dąbrowskim. To właśnie tam otrzymuje informację, że właścicielem szafy była niegdyś rodzina Żydów.

 

Katarzyna Puzyńska

 „ Pokrzyk     ”-to kolejna odsłona przygód policjantów z Lipowa. Przekonaj sie ,jaka tym razem kryminalną intrygę przyjdzie im rozwikłać.

Nora ” - Dziewiąty tom sagi o Lipowie.

 „ Śreżoga ”- Sierżant sztabowy Radosław Trawiński przeczuwa, że aspirant Daniel Podgórski odkrył prawdę o śmierci swojej partnerki, która wcale nie była samobójstwem. Czy to właśnie ON czai się teraz w ciemności? Czy przyszedł czas na zemstę?

Trzydziesta pierwsza”- W Lipowie nastał świąteczny czas. Wszystko pachnie sosnowym igliwiem, a w ceglanym kościele śpiewa się kolędy. Jedno tylko mąci spokój mieszkańców wsi: już za kilka dni ma wrócić morderca. Przez długie piętnaście lat nikt we wsi nie wymawiał nawet jego imienia. Młodszy aspirant Daniel Podgórski ma szczególne powody, żeby nienawidzić mężczyzny - sprawcy pożaru, w którym bohaterską zginął ojciec policjanta. Jakby tego było mało, we wsi zjawia się rodzeństwo ze Szwecji, które grozi jednemu z mieszkańców. Podgórski stara się zapanować nad sytuacją. Nie spodziewa się jednak, że na dzień przed Wigilią zabójczy ogień zapłonie na nowo. 

 łaskun”-Życiem małej i spokojnej miejscowości po raz kolejny wstrząsnęło morderstwo dwóch osób. Kto mógł się spodziewać, że w tym cichym miasteczku, w którym każdy zna każdego, ktoś odważy się dokonać takiej rzezi!

 Z jednym wyjątkiem ”- to czwarta już część serii przedstawiającej pracę policjantów z Lipowa. Po raz kolejny Katarzyna Puzyńska trzyma czytelników w napięciu, a każdy kolejny rozdział tworzy mrożącą krew w żyłach historię.

 

Katarzyna Bonda

 „Miłość czyni dobrym.” -została napisana na podstawie szczegółowo zgłębionych przez autorkę akt sądowych jednego z największych oszustów III RP, sprawia, że jest to powieść, którą czyta się jednym tchem. Tacy wyrachowani, inteligentni oszuści jak główny bohater, przyciągają jak magnes i niezmiennie intrygują wielu Czytelników.

 

 Danielle Steel

 „ W ślady ojca ”- Rok 1945. Amerykanie wyzwalają niemiecki obóz koncentracyjny. Wśród ocalonych są Jakob i Emmanuelle. Każde z nich straciło w koszmarze wojny wszystko i wszystkich. W sobie znajdują pocieszenie i nadzieję.

 

Jodi Picoult

 „ Deszczowa noc”- Przesycona emocjami powieść dotyka wielu współczesnych dylematów etycznych. Kiedy i czy w ogóle wielkie uczucie upoważnia do przekroczenia ogólnie przyjętych granic ładu moralnego? Jak zdefiniować miłość i poświęcenie? Jeszcze długo po zakończeniu lektury czytelnik będzie zadawał sobie te pytania i weryfikował własne poglądy na temat miłości i lojalności.

 

Zakupione  zostały  lektury, zapraszamy do wypożyczania.

 

 

 

 

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych w   30 marca  2022roku przez Bibliotekę  w Dziwiszowie:

 

Agata Przybyłek

Kto by się spodziewał ” -Poznaj najbardziej zwariowane komedie Agaty Przybyłek, pełne humoru i rodzinnych nieporozumień!

 

Katarzyna Misiołek

 „Księżycowa kołysanka” -to przejmująca, pełna emocji opowieść o życiu, które nie zawsze przynosi nam to, czego byśmy oczekiwali, i o naszych codziennych wyborach, których konsekwencje mogą być tragiczne.

 

Kasia Bulicz -Kasprzak

Szlachetne pobudki .Po sąsiedzku  ”- Powracają bohaterki książki „Dom na skraju”, o której czytelniczki pisały, że „podbiła ich serca, jest przepiękna i taka prawdziwa - życiowa i lekko melancholijna”.

 

 Magdalena Majcher

Obca kobieta  ” – Ona była jedyną matką ,jaką znała. On postanowił ją wymazać z życia córki.

 

 Marcin Margielewski

„ Modelki z Dubaju  ” –Wstrząsająca historia, której scenariusz napisało samo życie. To przerażająca relacja dziewczyny, która na własnej skórze przekonała się o horrorze współczesnego niewolnictwa na Bliskim Wschodzie.

 

Katarzyna Puzyńska

 „Czarne narcyzy ” – to już ósma powieść w serii opowiadającej

o funkcjonariuszach policji z Lipowa. Książki z tego cyklu stanowią doskonale wyważone połączenie klasycznego kryminału i powieści obyczajowej.

 „Martwiec ” -to trzynasty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym.

Rodzaniec”- Dlaczego odpowiedzi warto szukać w szklanej kuli? Ile prawdy jest w anonimie zapowiadającym śmierć wszystkich mieszkańców Lipowa?

 I kto tak naprawdę czai się w ciemności?

 

Katarzyna Bonda

„ Miłość leczy rany  ” – to początek nowej porywającej serii książkowej autorstwa Katarzyny Bondy. Jak mroczne tajemnice może skrywać jeden zupełnie niepozorny człowiek?

 

Danielle Steel

Dziecinna gra ” - to pełna emocji opowieść o dorastających i dorosłych dzieciach. Czy rzeczywiście matka pozwala im na całkowitą swobodę?

 

Lucina Riley

 „Sekrety Heleny ” – Najpiękniejsza, a zarazem jedna z najcieplejszych

wysp - magiczny Cypr. I ona - Helena. To właśnie tam dwadzieścia cztery lata temu kobieta zakochała się po raz pierwszy. Po wielu latach, zaraz po śmierci swojego ojca chrzestnego, wraca do Pandory, by spędzić tam kolejne pamiętne lato wraz z rodziną.

 „Pokój motyli  ” – To cykl opowiadający o życiu rodzinnym, które niesie za sobą mnóstwo emocji i komplikacji. To jednocześnie dramatyczna opowieść

o sekretach sprzed lat oraz romans pełen nadziei i szczerej, bezwarunkowej miłości.

 

Lee Child

Zmuś mnie ”-Jedna z najbardziej niezwykłych powieści w serii z Jackiem Reacherem! Zaskoczy nawet jego fanów!

 

Zostały zakupione poradniki o zdrowiu ,lektury szkolne .

 

 

 

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych  w marcu   2022 roku przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

 

Kiera Cass

 „ Zdradzona Narzeczona ”- Czy dziewczyna, która straciła wszystko, może postawić los swojej przybranej ojczyzny ponad sekretnymi tęsknotami swojego serca?

 

Danielle Steel

 „ Obsada ”- Kait Whittier stworzyła swoją rubrykę w nowojorskim czasopiśmie. Ma miliony fanek, kocha swoją pracę, uwielbia swoje dorosłe dzieci. Ale po dwóch małżeństwach woli unikać komplikacji, jakie niesie nowa miłość.

 

Krystyna Mirek

" Niezwykła miłość"- Serce czy rozum? Co wybrać, gdy jedno żle podpowiada,

a drugie tez się myli? Czy jest trzecie wyjście?

 

 Katarzyna Michalak

 „ Najpiękniejszy sen ”- W śnieżną grudniową noc do dworu Marcinki trafia zbłąkany wędrowiec, przynosząc niezwykły prezent. Maleńką dziewczynkę. A wraz z nią burzę domysłów i oskarżeń, niespełnionych nadziei i rozpaczy, która pojawia się w kochających sercach.

 

Magdalena Majcher

Najważniejszy- Martyna jest młodą, samotną mamą czteroletniej dziewczynki. Jej kolejne związki z mężczyznami kończą się porażką. Kobieta nie potrafi zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Nie potrafi, a może nie chce?

Wszystkie pory uczuć. Zima -Róża poświęciła całe życie swoim wychowankom z domu dziecka i niepełnosprawnej intelektualnie siostrze. Jednak w końcu zrozumiała, że ma już dość samotności i karania.

 „Wszystkie pory uczuć. Wiosna ”-  Ewelina pragnie tylko jednego - zostać matką. Niestety, los nie daje jej takiej możliwości. Razem z mężem decydują się na adopcję. Jednak kiedy na ich drodze pojawia się dziewięcioletni Piotruś - szczęście  siebie za nieszczęśliwe w skutkach zdarzenie z przeszłości, na które nie miała żadnego wpływu.

 Wszystkie pory uczuć. Lato ”- Pełna emocji opowieść o trudnym macierzyństwie.

 

Anna Szczęsna

Sztuka dawania prezentów- Boże Narodzenie spędzone w ogromnym domu z bali, tuż nad brzegiem jeziora… Kto by przypuszczał! A wszystko za sprawą tajemniczego listu od babci, który Amelia otrzymuje pewnego grudniowego popołudnia.

 Testerka szczęścia ” -Agnieszka Piotrowska ma pracę, którą kocha: prowadzi blog , na którym testuje i recenzuje przepisy na szczęście. Gdy staje przed wyzwaniem znalezienia partnera na wesele siostry, poznaje Bartka, będącego w finansowych tarapatach.

 „Krokodyl w doniczce ”- Czy troje pozornie odmiennych ludzi o różnych pragnieniach odkryje to, co jest w życiu najważniejsze?

 Szepty drewnianych papug ”-„Piękna i inspirująca opowieść o kobietach, które chcą wierzyć, że nigdy nie jest za późno na zmiany.

 

 Agnieszka Olejnik

Szukałam właśnie Ciebie- Ona i on. Dwoje samotnych ludzi, których nie oszczędzał los. Czy mogą jeszcze znaleźć szczęście? Czy będą umieli ocalić kruchą bliskość, która narodzi się między nimi?

 

Natasza Socha

  „ Wkręcona w rodzinę ”- Piętnaście lat temu nastoletnia Kasia trafiła do domu Romy, nowej żony ojca, którą od razu potraktowała jako „złą macochę”. Dzisiaj Katarzyna ma dwadzieścia dziewięć lat i wcale nie myśli o dzieciach. Te jednak otrzymuje niejako awansem – w jej poukładane dotąd życie nagle wkracza 4-letni Stanisław i 7-letnia Zuzanna, dzieci jej obecnego partnera.

 

 Sylwia Trojanowska

 „ Łabędź  ”- Poruszająca opowieść o sile rodzinnych więzi, o woli życia, nadziei i miłości, trwających nawet w obliczu okrucieństw wojny.

 

 Katarzyna Puzyńska

 „ Motylek .Lipowo    ”- Doskonale skonstruowany kryminał, gęsta atmosfera małej społeczności i zagadki z przeszłości, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.

 „Więcej czerwieni .Lipowo” -  W Lipowie lato w pełni. Na polach rozpoczynają się żniwa, a w sadach dojrzewają jabłka. Młodszy aspirant Daniel Podgórski czuje, że znalazł się w najlepszym momencie swojego życia

 

 Lee Child

 „ Wróg bez twarzy ”-Dobrze się zastanów, zanim zaczniesz polować na Jacka Reachera. Bo prędzej czy później to ty staniesz się jego zwierzyną. Raczej prędzej niż później.

 

Maria Nurowska

 „ Pamiętnik znaleziony w Katyniu Zbeletryzowana biografia Janki Lewandowskiej, która jako jedyna kobieta była więziona w Kozielsku i została zamordowana w Katyniu.

 

 Joanna Tołło

 „ Zrób to sam dekoracje ”- Książka pokazuje: jakie ozdoby przygotować na choinkę jak pięknie zapakować prezenty czym udekorować dom jak ozdobić świąteczny stół.

 

Gloria Ferini

 „ Decoupage wiejskie klimaty  ”- Doskonale skonstruowany kryminał, gęsta atmosfera małej społeczności i zagadki z przeszłości, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.

 

Zakupiona  została  lektura dla szkoły podstawowej  zapraszamy do wypożyczania lektur .

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych w listopadzie  2021 roku przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

 

 Magdalena Majcher

Cud grudniowej nocy  ”- Magdalena nienawidzi świąt i próbuje uciec w pracę przed bolesnymi wspomnieniami. Teresa marzy tylko o jednym – by na chwilę przestać się martwić wszystkimi dookoła i móc zająć się sobą. Kamila musi poradzić sobie z nową rolą – partnerki i przyszłej matki. Kinga prowadzi szczęśliwe życie, które idealne okazuje się tylko na Instagramie. Maria pragnie tylko jednego – zgromadzić znów całą rodzinę przy wigilijnym stole.

 „Dzień ,w którym Cię poznałam  ”-Pełna emocji opowieść o tym, że czasem warto w życiu postawić wszystko na jedną kartę. Bo szczęście samo często dobija się do drzwi, choć my dla zasady ich nie otwieramy.

 „ Nie czas na tajemnice .Osiedle pogodne  ”-Klara ma poukładane życie. Dyrektorskie stanowisko, ten sam od dwudziestu lat mąż, dorosła córka, która właśnie zaczęła studia na prestiżowej uczelni. Kiedy więc nagle w jej pracy zjawiają się policjanci i pytają o męża, Klara czuje, że traci grunt pod nogami. Zaczyna się polowanie. Dziennikarze, internauci, znajomi – oni wszyscy już wydali wyrok skazujący.

 „ Stan nie błogosławiony ”-Ciepła opowieść o niespodziewanym macierzyństwie i trudnych życiowych wyborach. Pola jest szczęśliwa – właśnie skończyła 28 lat, realizuje się zawodowo, ma kochającego męża. Poukładane życie do góry nogami wywracają dwie kreski… na teście ciążowym. A przecież nie tak to sobie wyobrażała! W dodatku, lekarze podejrzewają, że dziecko może mieć wadę genetyczną. Musi dokonać najbardziej dramatycznego wyboru w życiu kobiety.

 

Agnieszka Olejnik

„ Jeszcze będzie pięknie ”-Jakie sekrety skrywa pamiętnik cioci Bogny? Czy przyjaźń i szczera sympatia wystarczą, by pomóc komuś, kogo dotknęła prawdziwa tragedia?

 „Wybór Charlotty  ”-o piękna powieść o sile niezwykłych kobiet, które pozostawione bez możliwości wyboru są w stanie przenosić góry, by dopiąć swego.

 „ Szczypta nadziei  ”-W urokliwym dworku w Miłosnej trwają przygotowania do świąt. Ada, która leczy złamane serce, wraca na jakiś czas do dawnego mieszkania, by nabrać dystansu do tego, co łączyło ją z Igorem. Jej syn Dawid przeżywa pierwszą miłość i wreszcie znajduje przyjaźń. Monika chce odzyskać zaufanie męża i odbudować rodzinę.

 „ Miłość z nutą imbiru  ”-Zapach lasu i zimy, czegoś z dzieciństwa, czegoś dobrego, wypełniał każdy kąt. Czy magia świąt zdziała cuda i uda się naprawić zniszczone relacje?

 „ Mów szeptem ”- historia pełna głęboko ukrytych, lecz silnych emocji, których mógłby doświadczyć każdy z nas.

 „ Sekrety Marianny ”- to nie tylko powieść obyczajowa z elementami romantyzmu, ale także porusza ważny temat, jakim jest równouprawnienie kobiet.

 „ Odrobina magii”-  wszyscy czegoś pragną, czegoś szukają. I wszyscy znajdą, jeśli tylko pozwolą, aby w ich życiu pojawiła się odrobina magii.

 

 Magdalena Witkiewicz

Listy pełne marzeń   ”- Maryla Jędrzejewska ma już siedemdziesiąt lat, ale dopiero teraz czerpie z życia pełnymi garściami. Można by się zastanowić, jak można czerpać z życia, gdy się siedzi tylko w domu, a wychodzi jedynie po jedzenie dla kota i dla siebie. I to dokładnie w tej kolejności..

 

 Kasia Bulicz –Kasprzak

„ Muszę wiedzieć ”-Te dwie kobiety spotykają się przypadkiem, choć powinny od dawna być razem. Nie wiedząc, czy coś je łączy, ruszają we wspólną podróż, by poznać historię utkaną z kłamstw, półprawd i niedopowiedzeń, ale przede wszystkim, by stworzyć własną opowieść, która, choć o tym nie wiedzą, zmieni ich życie na zawsze, doprowadzi do poznania prawdy o nieobecnej, lecz pozostającej zawsze w centrum uwagi Dominice - zagadce dla swojej matki  i córki.

 „ Pójdę do jedynej ”-  Losy głównych bohaterów wielokrotnie splatają się ze sobą, łączy ich wspólna służba i pragnienie szybkiego awansu, ale przede wszystkim ta szczególna żołnierska przyjaźń, która rozpoczęła się jeszcze na początku kariery wojskowej i trwa, pomimo wielu zawirowań, na dobre i złe.

 

Katarzyna Rzepecka

„ Wredny szef ”- Karolina Kot pilnie musi zmienić pracę.W końcu otrzymuje posadę opiekuna klienta w polskim oddziale niemieckiej agencji reklamowej. Światełko w tunelu zawodowej kariery trochę blednie, kiedy okazuje się, że jej nowym szefem jest Martin Flis. Facet, z którym, o zgrozo, spędziła jedną niezobowiązującą noc.

 

Katarzyna Misiołek

Nie podchodź bliżej  ” To opowieść o niemal intymnej zażyłości bohaterek i złych wspomnieniach z przeszłości, które kładą się cieniem na całą przyszłość. To historia kobiecej przyjaźni, która niespodziewanie zamienia się w toksyczną relację pomiędzy dwiema rywalkami. To zarazem opowieść o grzechach młodości, których konsekwencje dzisiaj mogą być naprawdę dramatyczne.

 

Maria Paszyńska

„ Willa pod zwariowaną gwiazdą ”-Na gruzach dawnego świata zdarza się miłość, której nie można się oprzeć...Lato 1939 roku. Warszawskie zoo, stworzone przez Jana i Antoninę Żabińskich, ma swoje chwile triumfu, choć podskórnie czuć w nim niepokój związany z nieuchronnie zbliżającą się wojną. Brutalny czas nie zabija jednak namiętności.

 

Charlotte Link

„ Lisia dolina ”-  Słoneczny sierpniowy dzień kończy się dla Matthew Willarda koszmarem. Wracając ze spaceru z psem, dociera na opustoszały parking, na którym czeka na niego żona. Zastaje tylko samochód, po Vanessie ginie wszelki ślad. Matthew jest przekonany, że Vanessa nie odeszła z własnej woli.

 

Zakupione zostały lektury dla szkoły podstawowej

i średniej  zapraszamy.

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych w październiku   2021 roku przez Bibliotekę

w Dziwiszowie:

 

- Natasza Socha

 „ Zagubieni ”- Sonia i Mati nie znają się. Spotykają się przypadkowo na moście. Oboje w tym samym czasie postanowili odebrać sobie życie. Najpierw muszą jednak ustalić, które z nich skoczy pierwsze.

 

- Magdalena Witkiewicz

  „ Srebrna łyżeczka ” –Historia kobiety, która przeszła

w życiu wiele. Traumy z przeszłości sprawiły, że zamknęła się w sobie i skupiła na karierze. Aż nagle ktoś pokazał jej, że można żyć inaczej. Ktoś przetarł zabrudzoną szybę i pokazał zupełnie inny świat.

 

 -Katarzyna Bester

 „ Romans pod choinkę”. – To nowa świąteczna powieść  która dała się poznać jako specjalistka od romansów z przymrużeniem oka. Tym razem autorka Świątecznego nieporozumienia zabiera czytelników na wyprawę do nastrojowego zimowego Nowego Jorku.

 

-Magdalena Kordel

Okno z widokiem  ” – W Malowniczem przeszłość miesza się z teraźniejszością, a skrywane od lat sekrety rodzinne wychodzą na jaw.

„Bo nadal Cię kocham ”-jest jak światło rozjaśniające zimowe noce – to opowieść, która ogrzewa zmarznięte serce

i niesie wiarę w siłę prawdziwych uczuć.

 

-Anna Karpińska

„Sakrament niedoskonały ”- Opowieść o życiu, w którym każdy będzie musiał znaleźć swoje miejsce na nowo, rozliczając się ze starych grzechów. Tylko czy naprawdę warto, nawet w imię więzów krwi?

 Rozważna czy romantyczna” - Po wielu latach Natalia, redaktorka jednego z gdańskich wydawnictw, mama małego Krzysia zaczyna wreszcie układać sobie życie. Wszystko wskazuje na to, że u boku ukochanego Bruna.

<span style=

biblioteka.jezowsudecki.pl © 2017 - 2022
Tworzenie stron Jelenia Góra
Projekt i wykonanie