Aktualności

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych w listopadzie  2021 roku przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

 

 Magdalena Majcher

Cud grudniowej nocy  ”- Magdalena nienawidzi świąt i próbuje uciec w pracę przed bolesnymi wspomnieniami. Teresa marzy tylko o jednym – by na chwilę przestać się martwić wszystkimi dookoła i móc zająć się sobą. Kamila musi poradzić sobie z nową rolą – partnerki i przyszłej matki. Kinga prowadzi szczęśliwe życie, które idealne okazuje się tylko na Instagramie. Maria pragnie tylko jednego – zgromadzić znów całą rodzinę przy wigilijnym stole.

 „Dzień ,w którym Cię poznałam  ”-Pełna emocji opowieść o tym, że czasem warto w życiu postawić wszystko na jedną kartę. Bo szczęście samo często dobija się do drzwi, choć my dla zasady ich nie otwieramy.

 „ Nie czas na tajemnice .Osiedle pogodne  ”-Klara ma poukładane życie. Dyrektorskie stanowisko, ten sam od dwudziestu lat mąż, dorosła córka, która właśnie zaczęła studia na prestiżowej uczelni. Kiedy więc nagle w jej pracy zjawiają się policjanci i pytają o męża, Klara czuje, że traci grunt pod nogami. Zaczyna się polowanie. Dziennikarze, internauci, znajomi – oni wszyscy już wydali wyrok skazujący.

 „ Stan nie błogosławiony ”-Ciepła opowieść o niespodziewanym macierzyństwie i trudnych życiowych wyborach. Pola jest szczęśliwa – właśnie skończyła 28 lat, realizuje się zawodowo, ma kochającego męża. Poukładane życie do góry nogami wywracają dwie kreski… na teście ciążowym. A przecież nie tak to sobie wyobrażała! W dodatku, lekarze podejrzewają, że dziecko może mieć wadę genetyczną. Musi dokonać najbardziej dramatycznego wyboru w życiu kobiety.

 

Agnieszka Olejnik

„ Jeszcze będzie pięknie ”-Jakie sekrety skrywa pamiętnik cioci Bogny? Czy przyjaźń i szczera sympatia wystarczą, by pomóc komuś, kogo dotknęła prawdziwa tragedia?

 „Wybór Charlotty  ”-o piękna powieść o sile niezwykłych kobiet, które pozostawione bez możliwości wyboru są w stanie przenosić góry, by dopiąć swego.

 „ Szczypta nadziei  ”-W urokliwym dworku w Miłosnej trwają przygotowania do świąt. Ada, która leczy złamane serce, wraca na jakiś czas do dawnego mieszkania, by nabrać dystansu do tego, co łączyło ją z Igorem. Jej syn Dawid przeżywa pierwszą miłość i wreszcie znajduje przyjaźń. Monika chce odzyskać zaufanie męża i odbudować rodzinę.

 „ Miłość z nutą imbiru  ”-Zapach lasu i zimy, czegoś z dzieciństwa, czegoś dobrego, wypełniał każdy kąt. Czy magia świąt zdziała cuda i uda się naprawić zniszczone relacje?

 „ Mów szeptem ”- historia pełna głęboko ukrytych, lecz silnych emocji, których mógłby doświadczyć każdy z nas.

 „ Sekrety Marianny ”- to nie tylko powieść obyczajowa z elementami romantyzmu, ale także porusza ważny temat, jakim jest równouprawnienie kobiet.

 „ Odrobina magii”-  wszyscy czegoś pragną, czegoś szukają. I wszyscy znajdą, jeśli tylko pozwolą, aby w ich życiu pojawiła się odrobina magii.

 

 Magdalena Witkiewicz

Listy pełne marzeń   ”- Maryla Jędrzejewska ma już siedemdziesiąt lat, ale dopiero teraz czerpie z życia pełnymi garściami. Można by się zastanowić, jak można czerpać z życia, gdy się siedzi tylko w domu, a wychodzi jedynie po jedzenie dla kota i dla siebie. I to dokładnie w tej kolejności..

 

 Kasia Bulicz –Kasprzak

„ Muszę wiedzieć ”-Te dwie kobiety spotykają się przypadkiem, choć powinny od dawna być razem. Nie wiedząc, czy coś je łączy, ruszają we wspólną podróż, by poznać historię utkaną z kłamstw, półprawd i niedopowiedzeń, ale przede wszystkim, by stworzyć własną opowieść, która, choć o tym nie wiedzą, zmieni ich życie na zawsze, doprowadzi do poznania prawdy o nieobecnej, lecz pozostającej zawsze w centrum uwagi Dominice - zagadce dla swojej matki  i córki.

 „ Pójdę do jedynej ”-  Losy głównych bohaterów wielokrotnie splatają się ze sobą, łączy ich wspólna służba i pragnienie szybkiego awansu, ale przede wszystkim ta szczególna żołnierska przyjaźń, która rozpoczęła się jeszcze na początku kariery wojskowej i trwa, pomimo wielu zawirowań, na dobre i złe.

 

Katarzyna Rzepecka

„ Wredny szef ”- Karolina Kot pilnie musi zmienić pracę.W końcu otrzymuje posadę opiekuna klienta w polskim oddziale niemieckiej agencji reklamowej. Światełko w tunelu zawodowej kariery trochę blednie, kiedy okazuje się, że jej nowym szefem jest Martin Flis. Facet, z którym, o zgrozo, spędziła jedną niezobowiązującą noc.

 

Katarzyna Misiołek

Nie podchodź bliżej  ” To opowieść o niemal intymnej zażyłości bohaterek i złych wspomnieniach z przeszłości, które kładą się cieniem na całą przyszłość. To historia kobiecej przyjaźni, która niespodziewanie zamienia się w toksyczną relację pomiędzy dwiema rywalkami. To zarazem opowieść o grzechach młodości, których konsekwencje dzisiaj mogą być naprawdę dramatyczne.

 

Maria Paszyńska

„ Willa pod zwariowaną gwiazdą ”-Na gruzach dawnego świata zdarza się miłość, której nie można się oprzeć...Lato 1939 roku. Warszawskie zoo, stworzone przez Jana i Antoninę Żabińskich, ma swoje chwile triumfu, choć podskórnie czuć w nim niepokój związany z nieuchronnie zbliżającą się wojną. Brutalny czas nie zabija jednak namiętności.

 

Charlotte Link

„ Lisia dolina ”-  Słoneczny sierpniowy dzień kończy się dla Matthew Willarda koszmarem. Wracając ze spaceru z psem, dociera na opustoszały parking, na którym czeka na niego żona. Zastaje tylko samochód, po Vanessie ginie wszelki ślad. Matthew jest przekonany, że Vanessa nie odeszła z własnej woli.

 

Zakupione zostały lektury dla szkoły podstawowej

i średniej  zapraszamy.

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych w październiku   2021 roku przez Bibliotekę

w Dziwiszowie:

 

- Natasza Socha

 „ Zagubieni ”- Sonia i Mati nie znają się. Spotykają się przypadkowo na moście. Oboje w tym samym czasie postanowili odebrać sobie życie. Najpierw muszą jednak ustalić, które z nich skoczy pierwsze.

 

- Magdalena Witkiewicz

  „ Srebrna łyżeczka ” –Historia kobiety, która przeszła

w życiu wiele. Traumy z przeszłości sprawiły, że zamknęła się w sobie i skupiła na karierze. Aż nagle ktoś pokazał jej, że można żyć inaczej. Ktoś przetarł zabrudzoną szybę i pokazał zupełnie inny świat.

 

 -Katarzyna Bester

 „ Romans pod choinkę”. – To nowa świąteczna powieść  która dała się poznać jako specjalistka od romansów z przymrużeniem oka. Tym razem autorka Świątecznego nieporozumienia zabiera czytelników na wyprawę do nastrojowego zimowego Nowego Jorku.

 

-Magdalena Kordel

Okno z widokiem  ” – W Malowniczem przeszłość miesza się z teraźniejszością, a skrywane od lat sekrety rodzinne wychodzą na jaw.

„Bo nadal Cię kocham ”-jest jak światło rozjaśniające zimowe noce – to opowieść, która ogrzewa zmarznięte serce

i niesie wiarę w siłę prawdziwych uczuć.

 

-Anna Karpińska

„Sakrament niedoskonały ”- Opowieść o życiu, w którym każdy będzie musiał znaleźć swoje miejsce na nowo, rozliczając się ze starych grzechów. Tylko czy naprawdę warto, nawet w imię więzów krwi?

 Rozważna czy romantyczna” - Po wielu latach Natalia, redaktorka jednego z gdańskich wydawnictw, mama małego Krzysia zaczyna wreszcie układać sobie życie. Wszystko wskazuje na to, że u boku ukochanego Bruna.

 

-Danuta Pytlak

 Medalion szczęścia ” –Prawdziwe szczęście może znaleźć tam, gdzie się go nie spodziewasz.

 

-Gabriela Gargaś

 „ Matka roku ” – Zabawna opowieść o tym, że nie zawsze trzeba być idealnym.

 

-Hanna Dikta

Jeżeli jesteś  ”-Kontynuacja losów bohaterki Trogirskich wakacji.

 

-Edyta Świętek  

Noc Perseidów ” –Czy istnieje miłość aż do końca świata? Tak miało być w przypadku Emilii i Tomka, którzy tworzyli parę od „zawsze”. Jednak los bywa przewrotny i wtedy , gdy wszystko wydaje się już ustalone, zmierzając do szczęśliwego zakończenia, historia nagle zaczyna zmieniać swój bieg.

 

-Ewa Zdunek

„Wróżka mimo woli ”- Emilia, była profesjonalna wróżka, próbuje odmienić swoje życie. Porzuca karierę, z której nie czerpie już satysfakcji, i decyduje się chwilowo pomóc w rodzinnej firmie: połączeniu pralni i... zakładu pogrzebowego, a także wcielić w życie myśl o własnym interesie. Tymczasowa praca staje się jednak bardzo angażująca, zmarli klienci okazują się bowiem zaskakująco problematyczni...

 

 -Beata Majewska  

  Zapisane w chmurze ” –Głęboko przejmująca , pełna emocji powieść o trudnych wyborach dokonanych w imię miłości.  

 

 -Anna Szczesna

 „ Gwiazdka z brokatem  ” – Anna Szczęsna ma niesamowitą umiejętność opowiadania historii, które pod pozorem lekkości i pewnego rodzaju codzienności skrywają pełną paletę emocji. Skomplikowane, trudne uczucia niemal buzują pod jej powierzchnią, intrygują i nie dają o sobie zapomnieć.

 

-Maria Ulatowska ,Jacek Skowroński

Co komu pisane  ”-Opowieść o sile zemsty, która dominuje nad wszystkimi innymi emocjami, bo mieści się w niej

 i miłość, i smutek, i tęsknota.

 

- Remigiusz Mróz

  „Ekstremista”-  W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu.

 

-Jojo  Moyes

 „ Srebrna zatoka  ”- Czy można pokochać kogoś, kto wydaje się naszym największym wrogiem?

 

- Link Charlotte

  „Sześć lat –Pożegnanie z siostrą  ”-

Charlotte Link, autorka wielu bestsellerów, w przejmujący sposób opisuje chorobę i śmierć swojej siostry Franziski. To nie tylko najbardziej osobiste dzieło pisarki, dające również wgląd w jej własne życie, ale także poruszające przedstawienie przeżywanego przez kilka lat lęku przed utratą najukochańszej osoby

 

-Lee Child

 „Uprowadzony ”- Życiem Reachera, „jeźdźca znikąd”, rządzi przypadek. Tym razem znalazł się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. Pomoc udzielona przypadkowo spotkanej kobiecie nie wyjdzie mu na dobre – oboje zostają uprowadzeni, w biały dzień, w centrum Chicago.

 

-Wiesław Myśliwski

Pałac  "-Wiesław Myśliwski za pomocą żywego monologu bohatera ukazuje pełną napięć dynamikę ludzkiej świadomości. Jakub zmienia role, zakłada maski wybierane z rekwizytorium rzeczywistości, w której żyje. Myśl i język pozbawione barier, świat bez granic społecznych – oto pełna wewnętrznej siły pisarska wizja na miarę epoki.

 „Ucho igielne ”- To poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości.W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane

„Nagi sad ”-" To przejmująca opowieść o miłości ojca i syna. To miłość wyrażana w milczeniu, domysłach, drobnych gestach i nieustannym poszukiwaniu siebie nawzajem. To relacja najbliższych sobie osób, w której syn próbuje sprostać marzeniom ojca.

 

Zakupione zostały lektury dla szkoły podstawowej i średniej  zapraszamy.

 

 

 

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych w październiku   2021 roku przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

 

- Ilona  Gołębiewska

 „ Zmysły ”- Mocna, intrygująca, sensualna. To pełna namiętności i zwrotów akcji opowieść o tym, że czasami w swoim życiu możemy spotkać kogoś, kto odmieni nas już na zawsze.

 

- Anna Stryjewska

  „ Skradziona kołysanka ” –Bohaterka książki nuci, że na wszystko przychodzi czas. Na przebaczenie i zrozumienie. Na ufność i zapomnienie.

Tylko czas pokona wszystko, tylko czas…

 

 -Sylwia Trojanowska

 „ Powiedz mi ,jak będzie”. - To niezwykle wciągający romans z filmową fabułą, którego nie możesz ominąć. Co wyróżnia je z pośród innych kobiet? Skąd wzięła się ich agresja.

 

Monika A. Oleksa  

Nad rzeką wspomnień ” – Życie człowieka jest jak witraż. małe, pozornie nie pasujące do siebie kawałeczki kolorowego szkła, układają się w obraz, który odsłania się dopiero w odpowiednim świetle i dzięki uważności patrzącego.

 

Anna Karpińska

„To wszystko przez Ciebie”- Czasem świat wali się na głowę i całkowicie odmienia nasze życie.

" Przekonaj mnie że to ty  "- Powieść dla kobiet lubiących nieoczekiwane zwroty akcji i hiszpańskie klimaty. Dla tych marzących o mężczyźnie, który musi postarać się, by skraść kobiece serce i przekonać wybrankę, że jest tym jedynym.

 

- Agnieszka Lingas- Łoniewska

 „Bez pożegnania ”- Terapeutka, która zajmuje się przypadkiem Jacka Weronika, poniosła bardzo dotkliwą stratę, jednak by o niej nie myśleć, poświęca się pracy. Sęk w tym, że atrakcyjny żołnierz wzbudza w niej zaskakujące uczucia. Co przyniesie obojgu ta terapia? I kto komu tak naprawdę pomoże wyzdrowieć?

Gdyby miało nie być jutra  - " Mówią, że stara miłość nie rdzewieje, i tak też jest w przypadku Igora i Mileny - dwojga ludzi, którzy kiedyś byli złączeni wielkim uczuciem, następnie rozstali się, raniąc siebie nawzajem, a teraz uświadamiają sobie, że nie potrafią bez siebie żyć. Jednak czy ich miłość będzie na tyle silna, żeby zabliźnić stare rany i pozwolić im optymistycznie patrzeć

w przyszłość?

 

Renata Kosin

 Tatarka” –Malowniczy dworek w podlaskich Bujanach, noc świętojańska i siła tradycji, która jest dobrym duchem, ale czasem także przekleństwem pokoleń. Piękna historia o  mocy przyjaźni i różnych odcieniach miłości.

 

-Magdalena Kołosowska

 „ Tęcza nad jeziorem ” – Wszystko dzieje się po coś i z jakiegoś powodu.

 

Edyta Świętek

Bańki mydlane ”- Młoda studentka dowiaduje się, że nosi w sobie śmiertelnie groźny nowotwór. Oto nowa, przejmująca powieść obyczajowa autorstwa Edyty Świętek.

„Ta sama rzeka ”- Jeśli lubisz czytać książki, których główną bohaterką jest silna kobieta stawiająca czoła przeciwnościom losu - ta książka zdecydowanie jest dla Ciebie!

 

 Magdalena Witkiewicz ,Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas- Łoniewska, , Natasza Socha , Ilona Gołębiewska ,Magda Knedler , Małgorzata Warta, Katarzyna Misiołek

" PS I życzę Ci dużo miłości" – " To książka, która zawiera w sobie osiem opowiadań o wspólnym motywie kartek świątecznych. Są to historie miłosne, jednak każda z nich jest zupełnie inna, a ich bohaterowie są bardzo zróżnicowani. Niektóre z tych historii miały swój początek wiele lat temu, wszystkie jednak przepełnione są świątecznym klimatem, wzruszają, bawią i napełniają optymizmem.

 

- Nicholas Sparks

  „Powrót ”-  w dawne strony przyniesie Trevorowi miłość, ale też szansę na to, by iść naprzód bez bagażu z przeszłości. Najpierw jednak musi dowiedzieć się prawdy o śmierci dziadka oraz co skrywa przed nim ukochana.

 

-Jojo  Moyes

 „ Dwa dni w Paryżu ”- Czasami spontaniczne decyzje i nieplanowane wydarzenia mogą okazać się najlepszym, co spotkało nas w życiu. Szczególnie, jeśli ma to związek z Miastem Zakochanych...

 

- Link Charlotte

  „Bez winy  ”- Sierżant Kate Linville podróżuje pociągiem do Yorku, gdy niespodziewanie zdjęta paniką współpasażerka prosi ją o pomoc: prześladuje ją obcy mężczyzna. Pada kilka strzałów, kobiety w ostatniej chwili salwują się ucieczką.

 „Oszukana ” -Najlepiej by było gdyby ten kryminał posiadał jeszcze obyczajowo-psychologiczny wątek, wartką akcję i fascynujących bohaterów? Czy czasem nie wymagasz za dużo? Nie! Powieść Charlotte Link "Oszukana" taka właśnie jest. Dostarczy masy emocji i zapewni godziny niesamowitej rozrywki na najwyższym poziomie.  

 

-Lee Child

 „Siła  perswazji ”- Były major amerykańskiej żandarmerii wojskowej.

W czasie wieloletniej służby był świadkiem wielu drastycznych scen, w wyniku czego powoli traci zdolność rozróżniania dobra i zła.

 

Danielle Stel

Nagroda "-Zawsze trzeba wierzyć, że przyjdzie.

 

- Anna Krysiewicz

 „Naturalna odporność  ”- Znowu to samo - dziecko płacze wymęczone kaszlem i gorączką, a rodzice czują nadciągający ból głowy i drapanie w gardle. Apteki i przychodnie zapełniają się, a my zaczynamy się zastanawiać, jak uchronić rodzinę przed infekcjami, a przede wszystkim jak zwiększyć odporność dzieci.  Na pomoc przychodzi farmaceutka,  Ana Krysiewicz, znana jako Matka Aptekarka, która ułatwia rozeznanie się w tym, co jest warte naszej uwagi, a co jest tylko reklamową bujdą.

 

Zakupione zostały lektury dla szkoły podstawowej i średniej  zapraszamy.

 

 

 

                                                           ZAPROSZENIE !

 GMIMNNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY JEŻÓW SUDECKI ZAPRASZA NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ WYBIERALSKĄ.

Staram się pisać z przymrużeniem oka. Moje dotychczas wydane powieści także napisane zostały w podobnej narracji. Zamierzam podejść do trudnych tematów  z cynicznym humorem, spojrzeć na nie z nieco innej perspektywy. Ponieważ, za jedną z moich przyjaciółek uważam, że uśmiech i poczucie humoru chroni nas przed brzydotą tego świata. A z trudnymi tematami należy się zmierzyć.

 „Sanatoryjny romans z inspiracją”,

„Pozdrawiam z Demoluda”,

Garnitur na słupie

„ Komu sznur wisielca?”,

"Officium" - 1 tom trylogii "Tajne blizny.  O czym milczę od lat".

 

 Serdecznie zapaszmy dnia 15 października 2021r. (piątek )

o godzinie 16.00  do Biblioteki w Dziwiszowie

 

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych  w październiku  2021 roku przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

 Lee Child

 „ Podejrzany  ”-. Dwie kobiety. Obie służyły w amerykańskiej armii. Obie były napastowane seksualnie przez kolegów. Obie poszły z tym do sądu i wygrały …

i właśnie dlatego musiały zrezygnować z wojska.

 

 Krystyna Mirek

Pierwsza miłość”  - Jeśli naprawdę kochasz znajdziesz drogę.

 

 „ Dawne tajemnice  - tom I -Rodzina jest najważniejsza ale to bliscy krzywdzą najmocniej.

„ Blizny przeszłości ”-tom II-Świetny thriller psychologiczny o strasznych tajemnicach ,które kryje małe miasteczko.

 

 Katarzyna Michalak

  „ Panna z bajki ” –Nic nie jest ważniejsze od szczęścia tych których się kocha.

 

Edith Hahn- Beer

Żona nazisty Jak pewna Żydówka przeżyła Zagładę ”- Na przekór zagrożeniu, jakie stwarzało to dla jej życia, Edith Hahn stworzyła niezrównany rejestr historii swojego przetrwania: ocaliła wszystkie prawdziwe i fałszywe dokumenty, listy od straconej miłości, Pepiego, a nawet zdjęcia, które udało się jej zrobić w obozach pracy.

 

Ewa Ornacka

Skazana ”- Wstrząsająca opowieść z najcięższego w Polsce wiezienia dla kobiet.

 

Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas- Łoniewska, Natasza Socha, Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Małgorzata Wasda,

Sabina Waszut

Teraz Cię rozumie mamo!”-  Wzruszające opowiadania o trudnej sztuce być matką i córką, potrzebie bliskości i próbie odbudowania utraconych więzi.

 

Zofia Mąkosa

Wendyjska Winnica - Cierpkie grona”  - tom I – Epicka opowieść z czasów wojny- rodzinne wiezy, siła miłości, determinacja kobiet.

 

„Wendyjska Winnica – Winne miasto  ” tom IIEpicka opowieśc o silnej kobiecie w trudnych powojennych czasach.

 

„Wendyjska Winnica –  Dolina nadziei”- tom III -Epicka opowieść o losach kobiet z polsko- niemieckiego pogranicza.

 

Elżbieta Pisulewska, Jadwiga Andrzejewska, Monika Fiołek, Aleksandra Halarewicz, Małgorzata Mederska 

500 przypraw i ziół leczniczych”-Obszerne kompendium wiedzy na temat przypraw i surowców leczniczych pochodzących z całego świata.

 

 Zakupiona została  lektura dla szkoły podstawowej  zapraszamy do wypożyczania lektur .

 

 

DNIA 26 SIERPNIA 2021 R. ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE W JEŻOWIE SUDECKIM Z AUTORKĄ ANETĄ WYBIERALSKĄ. SPOTKANIE ODBYŁO SIĘ W MIŁEJ , DOMOWEJ ATMOSFERZE. JAK PISZE PANI ANETA NA FACEBOOKU : BYŁO PRZESYMPATYCZNIE. BEZ ŚCIEMY, BEZ ZADĘCIA. RODZINNIE , SERDECZNIE, SZCZERZE. NA SPOTKANIU BYŁO PONAD 20 OSÓB. WROCŁAWSKA PISARKA ZADOWOLONA BYŁA Z ZADAWANYCH JEJ PYTAŃ I DYSKUSJI . ZAINTERESOWANIE BYŁO WIEDZĄ SKĄD CZERPIE TEMATY, JAK DŁUGO PISZE KSIĄŻKI, DLACZEGO POSTANOWIŁA PISAĆ I WYDAWAĆ POWIEŚCI. 

 

 

 

 

 

 

                                                           ZAPROSZENIE !

 

GMIMNNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY JEŻÓW SUDECKI ZAPRASZA NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z

                             ANNĄ WYBIERALSKĄ

AUTORKA KSIĄŻEK: "SANATORYJNY ROMANS Z INSPIRACJĄ","GARNITUR NA SŁUPIE","KOMU SZNUR WISIELCA"

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ DNIA 26,08,2021 R. O GODŹ. 16,00 

W BIBLIOTECE W JEŻOWIE SUDECKIM( EUROREGIONALNE CENTRUM SPOTKAŃ GMIN PARTNERSKICH).

 

 

 

Nowosci wydawnicze zakupione w czerwcu do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeżowie Sudeckim.Zapraszam czytelników do wypożyczania na urlop.

Beata Agopsowicz-Kresowa miłosć.Piękna i klimatyczna podróż przez Kresy historia o niełatwych wyborach,bolesnych wspomnien

Joanna Miszczuk - Dwie rodziny.Dramatyczna historia dwóch rodzin

na tle wojny.

Joanna Jax - Drugi Brzeg.To poruszająca historia rodziny w czasach,gdy każdy dzień był niewiadomą.

Joanna Jax - Smak Wolnosci.-Druga częsć histori rodziny osadzona w okresie międzywojennym.

 Agnieszka Olszanowska.Wiane z dmuchawców.Pierwszy tom czterotomowej opowiesci o mieszkańcach Gradowa,ich radosciach i smutkach,niespełnionych marzeniach.

Agnieszka Olszanowska - Wianek z lauru. 

Agnieszka Olszanowska - Wiane z róż.

Agnieszka Olszanowska - Wiane z pawich piór.

Agata Przybłek-Droga,którą przeszłam.Ta historia zaskakuje i porusza do głębi.

Izabella Frączyk - Kaprys milionera.Emil Kastnerto znudzony życiem biznesmen.Danka Popiołek jest skromną ekspedientką.Co połączy tych dwojga.Czy za pieniądze można kupić wszystko.

Izabella Frączyk- Upadek milionera.Drugi tom,czy Danka,Emil i Marek dojda do porozumienia.

 

Ada Tulińska-Zależna od mafii.Była gwarancją spłaty długu i zabawką w jego rękach.

Ada Tulińska-Skazana przez mafię.Miała być elementem układanki,stała się przeznaczeniem.

Ada Tulińska-Wybrana przez mafię.Miała być chwilową rozrywką,okazała się jego zgubą.

Izabella Frączyk-Dzis jak kiedys.Powiesć obyczajowa.

Agata Przybyłek-Wpromieniach szczęscia.Emocjonalna opowiesć o wyborach z gatunku tychy najtrudnniejszych.Chwytająca za serce.

Agata Przybyłek-Zrobię dla ciebie wszystko. Jedynie los potrafi tak krzyżować ludzkie scieżki.

Barbara Iskra-Kozińska-Czerwone niebo nad Wołyniem.Historia ziemiańskiej rodziny Kozińskich,zamieszkałej na Kresach.Tom 1

Barbara Iskra-Kozińska-Maria.Jest kontynuacją historii rodziny  Kozińskich.Tom2

Olga Rudnicka-Rączka rączkę myje.Bystra pani detektyw wpada na trop szajki.

Jojo Moyes-Zakazany owoc.Czasami po prostu trzeba uwierzyć z całych sił pomóc losowi.

 Santa Montefiore-Kuszenie Gracie.Osadzona w pięknej sdenerii włoskich krajobrazów,opowiesć o utraconej i odzyskanej miłosci.

 Tanya Valko-Arabska Żydówka.Dalsze losy Marysi i jej walki o własną tożsamosć.

 Agnieszka Olejnik-Wybór Charlotty.Klasyczny romans w XIXwiecznej Aanglii dla wielbicieli powiesci Jane Austen.

 

                        SENSACJIE I THRILLERY

Joanna Bagrij-Pogranicznik-Przenies się do malowniczych Gór Orlickich,by rozwiązać jedną z najbardziej krwawych zbrodni Polsko-Czeskiego pogranicznika.

Max Czornyj -Zjawa-Nowy mrożący krew w żyłach kryminał z bezkompromisowym komisarzem z Lublina Erykiem Deryło.

 Hanna Greń-Miasto głupców.Rodzinna tragedia,koszmar sprzed lati zbrodnia,którą trudno rozwikłać.

Tess Gerritsen-Scigana.Clea nie jert grzeczną dziewdzynką,od dziecka uczyła się złodziejskiego fachu,dwa razy trafiła za kratki.

Jorn Lier Horsy-Nieobliczalni.Porywają od pierwszej strony i do końca trzyma czytelnika w dramatycznym napięciu.

Remigiusz Mróz-Behawiorysta.Połączenie thrilleru z powiescią kryminalną.

Andrzej Stasiuk-Przewóz.Gorący czerwiec 1941roku.Na jednym brzegu Niemcy,żelazny wąż czołgów,ciężarówek.Na drugim Rosjanie.Posrodku przewoznik który noca wozi każdego kto zapłaci.

Robert Małecki-Żałobnica.Zmarli zawsze zabierają tajemnice do grobu.

Bartosz Rdułtowski-Tajny Zamek Książ.Czy pod koniec drugiej wojny swiatowej Niemcy faktycznie pracowali w rejonie Książa oraz w pobliskich Górach Sowich nad bronią która miała dać Hitlerowi zwycięstwo.

Vincent V.Severski-Zamęt.Członkowie tajnej komórki,agenci wywiadu znowu w akcji.Odwet T.2 Nabór T.3

Zapraszam do wypożyczania nowosci zakupionych w maju do  Gminnej Biblioteki Publicznej w Jeżowie Sucdeckim.    

 Aleksandra Tyl-Magiczne lato.T.1Czy to magia czy miłosć.

Aleksandra  Tyl  -Karmelowa jesieńT.2Przypadek czy przeznaczenie.

Aleksandra   Tyl- Anielska zima.T.3 Czy to anioł,czy ludzie.

Aleksandra   TylSzalona wiosna .T.4  Czy to jawa ,czy sen.

Magdalena Wala-Splątane losy.Zanim wybaczę.Piękna,ujmująca powiesć o przebaczeniu,tajemnicy z przeszłosci.

Lucinda Riley-Sekrety listu.Zakazana miłosć,niebezpieczny list i historia,która się powtarza.

Lucinda Riley - Dom orchidei.Dwie rodziny,których losy połączyła tajemnica sprzed lat.

Lucinda Riley  - Pokój motyli.Pełna dramatycznych sekretów z przeszłosci.

                Sensacje i kryminały

 Hanna Greń-Północna zmiana.Rodzinne sekrety,zmasakrowane zwłoki,ulotki,milicjai SB.

 Max Czornyj-Miłosć i wojna.Czy zakazana miłosć ma szansę przetrwać w obliczu koszmaru wojny.

 Clive Cussler-Okup za Romanowów.Powiesć przygodowo-sensacyjna

 Ryszard Cwirlej - Wszyscy słyszeli jej krzyk.Powiesć kryminalna.

 Robert Małecki - Zmora.Thriller kryminalny,w którym kłamstwa i sekrety zyskują niszczycielską moc.

 Lee Child -Strażnik.Czytelnik odczuje ulgę i satysfakcje,że sprawiedliwosć znowu zwyciężyła.

Yrsa Sigurdardottir - Wzgórze wisielców.Ekscytujący,zręcznie skonstruowany i napisany kryminał,który porusza najbardziej palące współczesne problemy.

                              BIOGRAFIE I POPULARNONAUKOWE

Roman Warszewski - Dzikowska.Pierwsz biografia legendarnej podróżniczki.

Marcin Wilk - Kwiatkowska.Żarty się skończyły.Jaka naprawdę była Irena Kwiatkowska.

Joanna Puchalska - Z polskiego domu.Wybitni potomkowie ziemiańskich rodzin.

 

 ZAPRASZAM DO BIBLIOTEK DZIECI PRZEDSZKOLNE I PIERWSZA KLASA SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PROGRAMIE "MAŁA KSIĄŻKA  WIELKI CZŁOWIEK ".

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych w maju 2021 r. przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

 

Sylwia Trojanowska

„ Daj nam jeszcze szansę”- Zwyczajny dzień ,trzy osoby i jedna chwila, która zmieniła ich życie na zawsze.

 

Moyes Jojo

Dziewczyna ,którą kochałeś” –W życiu liv nic nie poszło z planem. Zamiast cieszyć się miłością męża została sama. Jedynie co pozwala jej przetrwać to portret dziewczyn, prezent zaręczynowy. Najcenniejsza rzecz jaka ma.

 

 Ilona Gołębiewska

Pragnienia ” -Przypadkowe spotkanie. Zmysłowa noc. Czy tyle wystarczy, by kogoś pokochać?

 

Krystyna Mirek

Rodzinne sekrety” –Czy kochająca się rodzinna znów okaże się drużyną zdolną stawiać czoła nowym wyzwaniom?

 

 Sylwia Trojanowska

 „Wigilijna przystań  ” –Odwiedź wyjątkową przystań nad Bałtykiem i przeżyj niezapomniane Święta!

 

 Hanna Cygler

Złodziejki Świąt” –Świąteczna komedia obyczajowa o szalonych pisarkach.

 

Nicholas Sparks

 „ Od pierwszego wejrzenia” – Dla miłości człowiek gotów jest poświecić wszystko. W otoczeniu przyrody zakochani przygotowują się do ślubu i narodzin córki. Ale czy Lexie na pewno była wierna narzeczonemu?

 

Danielle Steel

„ W słusznej sprawie” -To wzruszająca opowieść o wielkiej odwadze poświęceniu kobiety, która ponad wszystko pragnie sprawiedliwości i dobra.

 

Lee Child

Poziom śmierci ” –Pierwsza powieść z Jackiem Reacherm.

 

 Charlotte Link

Drugie dziecko” –W sennym nadmorskim miasteczku w północnej Anglii bestialsko zamordowano studentkę. Policja drepcze w miejscu, gdyż morderca nie zostawił żadnych śladów.

Gra cieni ” –Wyrafinowana warstwa psychologiczna, pełna napięcia fabuła, siec wzajemnych uwikłań.

 

Walter Last

Jak wyleczyć się z drożdżaków ” –Uzdrów się sam.

 

Zapraszamy również do wypożyczania lektur szkolnych.

 

Zapraszam Czytelników do wypożyczania nowości wydawniczych, zakupionych  w marcu  2021 roku przez Bibliotekę w Dziwiszowie:

 

Anna Stryjewska

Mistrzowie życia- Czym jest życie bez miłości, przyjaźni i zaufania?
Czy alkohol, seks i pieniądze są właściwym lekarstwem na smutek i porażki?
Jak daleko zaprowadzą kłamstwa?

Lee Child

 „ Adres nieznany ”-. Reacher nie ma celu ani adresu, nigdzie nie zmierza. Doskonale jednak wie, jak wplątać się w kolejne problemy!

 

Daniell Stel

„ Szczęście w nieszczęściu” - To powieść o nieustającym poszukiwaniu miłości, wyzwaniach, które stoją przed samotną matką i nie zawsze prostych relacjach z dorosłymi – jakże różnymi córkami (co nie dziwi, skoro mają trzech ojców...).

 

Charlotte Link

„Czas burz    ”- Pierwszy tom wielopokoleniowej sagi, traktującej o niezłomnej sile charakteru kobiet z rodziny Domberów.

 „  Dziki łubin”- Dalsze losy rodziny Degnelly z Prus Wschodnich, kolejną odsłoną trylogii o niespokojnych czasach XX wieku. Co tym razem czeka bohaterów "Czasu burz"? Przekonajcie się sami!

 „Niespokojne niebo” - Nad rodziną Domberów wiszą burzowe chmury. Felicja ma nadzieję, że wnuczka ocali ich dziedzictwo. Sprawa nie jest jednak prosta, a komplikuje ją konfrontacja z przeszłością.

 

Joanna Jax

Ziemia ludzi zapomnianych” -Kiedy nadejdą trudne czasy, na przykład wojna, nie będzie miał znaczenia status społeczny, posiadany majątek czy wiek. Wszyscy stają się równi, kiedy trafiają do jednego wagonu, w którym przychodzi im przebywać.

  „  Druga strona nocy   ”-Druga strona nocy" to trzeci tom fascynującej sagi "Zanim nadejdzie jutro". Jak potoczą się losy tułaczy, którzy robią wszystko, by przetrwać i poprawić swój los?

 

 Krystyna Mirek

Gdzie jest happy end?” - Ile wiemy o swoich rodzicach? Kim byli, zanim się urodziliśmy? Co sprawiło, że dziś bywają nadmiernie ostrożni, czasem smutni i nie zawsze wierzą w miłość? Jak wielkie znaczenie dla każdego człowieka ma znajomość własnych korzeni?

 

Diane Setterfield  

„Była sobie rzeka”- To powieść, która szybko wciągnie Czytelnika dzięki swojej fantastycznej otoczce. Baśniowa historia, która zaskakuje swoją wielowymiarowością. Przyjrzyj się skomplikowanym relacjom bohaterów i spróbuj zrozumieć motywacje kierujące postaciami.

 

Delia Owens 

„Gdzie śpiewają raki”- To hymn na cześć zachwycającej przyrody Karoliny Północnej. To znakomita powieść o potrzebie bliskości z niezwykle wciągającym wątkiem kryminalnym.

 

Olga Tokarczuk

„Lalka i perła”- Interesujący esej krytyczny autorstwa Olgi Tokarczuk. Spróbuj spojrzeć na "Lalkę" nieco inaczej niż dotychczas i odkryj to, o czym dotąd nie myślałeś.

 

Małgorzata Radomska

„Borelioza”-  To książka poradnikowa. Odpowiada w kompleksowy sposób na trzy pytania: jak się wystrzegać boreliozy? Jak ją rozpoznać? Jak ją leczyć? Po lekturze zyskasz niezbędną i praktyczną wiedzę na temat tej choroby, możliwą do szybkiego zastosowania. Borelioza nie będzie już straszną zagadką.

Zakupiona została  lektura dla szkoły podstawowej  zapraszamy do wypożyczania lektur .

 

Zapraszamy do  wypożycznania  nowosci wydawniczych zakupionych do GminnejBiblioteki Publicznej w Jeżowie Suideckim w 2021 roku.

 Magdalena Witkiewicz.PS Iżyczę Ci dużo miłósći.Niezwykła moc swiątecznych życzeń.

 Anna PilipGrużińskie wino.T.1 Powrót do GruzjiT.2 Nowa ojczyzna,stare przyjażnie,trudne wybory.Co przyniesie kaukaski wiatr.Czy zburzy szczęscie Any.

 Magdalena Witkiewicz - Po prostu bądż.Miłosć przychodzi bezszelestnie,nikogo nie uprzedza.Również cicho odchodzi,niezauważona.

 Maria Ulatowska - Co komu pisane.To jest opowiesć o sile zemsty,która dominuje nad wszystkimi innymi uczuciami.

 Sabina Waszut - Narzeczona z Getta.  Powiesć inspirowana wydarzeniami z czasów drugiej wojny swiatowej.

  Anna Karpińska - Chorwacka przystań T.1 Chorwackie powroty T.2  Nieoczekiwane wydarzenia w życiu Any i doswiadczenia Weroniki na obczyżnie powodują okreslone konsekwencje.

 Renata Kosin  -Siostry Jutrzenki.Kobierce tkane z pajęczyny.Historia om tym że od więzów krwi ważniejsze bywają te biorące sie z serca.T.4

 Ana Johns - Kobieta w Białym Kimonie.Niezwykle poruszająca powiesc o miłosći i tabu,powojennej Japonii i współczesnej Amertyce.

 Magdalena Witkiewicz - <em

biblioteka.jezowsudecki.pl © 2017 - 2021
Tworzenie stron Jelenia Góra
Projekt i wykonanie